Zeeuws Tijdschrift Omkijken naar vijf jaargangen NUMMER 1 6e JAARGANG 1956 Vijf jaargangen van het Zeeuws Tijdschrift zijn afgesloten met een debat in de Stat en-Provin ciaal met als resultaat financiële steun voor de verdere exploitatie van ons blad. Deze steun komt ons voor als een motie van vertrouwen in ons aandeel de interne binding in Zeeland hechter te maken. De voorstemmers in de Staten zullen het ons niet euvel duiden, als wij er naar streven de subsidiëring zoveel mogelijk te verminderen en op de duur zelfs overbodig te maken. Overigens zijn er bij de voorlopige beschouwingen enkele opmerkingen gemaakt, die vele lezers en de redactie onbegrijpelijk voorkwamen. Nu het ijs-tijdperk 1956 voorbij is, zal de redactie binnenkort bijeenkomen om op deze opmerkingen commentaar te leveren. Inmiddels hopen wij onze lezers aan onze zijde te vinden door het werven van abonnees en de tegenstemmers aan onze zijde te krijgen door een goed verzorgde inhoud en door de redactionele overtuiging, dat de overheidssteun slechts aanvullend is. De redactie zal voortgaan op de ingeslagen weg, doch géén concessies doen in de richting van een ver-gaande popularisering van ons tijdschrift. Een overzicht over de verstreken jaargangen leert dat er een geleidelijke daling is in het aantal historische bijdragen. Daartegenover staat een stijgend aandeel van de actuele problematiek. Ook de kunst picturaal en literairis sterker vertegenwoordigd. Door op deze weg voort te gaan meent de redactie een juist verlangen van de lezers te bevredigen. Helaas legt onze porte feuille van beschikbare artikelen ons hierin zekere beperkingen op. Regionaal gezien is er een sterke toeneming van het algemeen Zeeuwse aspect, te weten 13 bij dragen in de eerste jaargang en 30 in de vijfde. Het domineren van Walcheren in de kolommen is voorbij. Splitsen wij de algemeen Zeeuwse stukken in regionale parten en tellen wij de zuiver regionale daarbij op dan paraisseren de eenheden in de vijfde jaargang als volgt: Zeeland 31, Walcheren 12, Zuid-Beveland 10, Oost Zeeuwsch-Vlaanderen 6, Tholen 6, Schou- wen-Duiveland 3, West Zeeuwsch-Vlaanderen 3, Noord-Beveland 2. In de verhoudingen gezien is dit een redelijke opstelling. Misschien dat Zeeuwsch-Vlaanderen nog iets meer naar voren moet komen welke auteurs presenteren zichen dat ook St. Philipsland wel eens op de rol mag voorkomen. In afwijking van onze gewoonte kijken wij dit jaar op deze pagina althans niet vooruit. In het bovenstaande ligt voldoende speling opgesloten. Omkijken kan het vooruitzien kennelijk vergemakkelijken REDACTIE. 1

Zeeuws Tijdschrift | 1956 | | pagina 3