No. 3/4 ZEEUWS TIJDSCHRIFT ben verdeeld, maar ongetwijfeld mag worden aangenomen, dat een zeer groot deel de prach tige stranden van de westelijke Zeeuwsch- Vlaamse kust hebben bezocht. Al zal hun tocht wellicht verder langs de verschillende goede restaurants van het Zeeuwsch-Vlaamsc land zijn gegaan. Is tenslotte de gastronomie niet ook een cultuurverschijnsel, dat onze aan dacht ten volle waard is? Het kustgebied tussen Breskens en Re- tranchement is in feite het recreatiegebied bij uitnemendheid van Zeeuwsch-Vlaan- deren. Duidelijk tekent zich hierin af de bad plaats Cadzand, die na het herstel van de oorlogsverwoestingen sterk in betekenis is toegenomen. Nieuwe hotels zijn hier ver rezen, zomerhuisjes zijn er gebouwd, zowel voor eigen bewoning, als voor de verhuur; aan het sociale toerisme is een plaats inge ruimd. Voor „elk wat wils" dus. Toen na de oorlog Cadzand-bad opnieuw moest worden opgebouwd is er veel geïmpro viseerd en heeft men zich op tal van manieren trachten te behelpen. De als zomerhuisjes in gerichte bunkers en andere hulp-behuizingen zijn daar de nog zichtbare overblijfselen van. Gelukkig voor het uiterlijk aanzien en voor de toekomstige ontwikkeling van Cadzand- bad, zijn deze in de moderne samenleving niet meer aanvaardbare onderkomens geleide lijk aan het verdwijnen. De unieke ligging van Cadzand aan het Zwin en de scheepvaartroute van de Schelde en de Wielingen geven dit recreatieoord wel een bijzonder cachet. Ook het bijzonder mooie polderlandschap met zijn knotwilgen en knot- populieren, het nog zo pittoresk door zijn oude wallen omsloten Retranchement, de on middellijke nabijheid van de Belgische kust plaatsen, Brugge en Gent en met Parijs en Londen, binnen gemakkelijk bereikbare af stand, geven Cadzand en in feite de gehele kust van westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen kan sen voor een nog veel grootsere recreatie-ont wikkeling dan wij tot nu toe te zien hebben gekregen. 75

Zeeuws Tijdschrift | 1956 | | pagina 17