ZEEUWS TIJDSCHRIFT No. 3/4 DEN HONDT. ^1} ■W'l'WKiil'KM, l'fv .-F^.'llRKVF.M S. Grensregeling 1664. onderneming is de rentier van Zande, Bernard Campmans, de latere abt en stichter der twee de abdij Duinen nl. binnen Brugge. De Duin heren sluiten een overeenkomst met de Aarts hertogen over de schorren. Eerstgenoemden doen hiervan afstand mits hun daarvoor 150 gemeten ingedijkte polder gegeven wordt sa menvallend met hun eigendommen in de Zand en Schaperspolder. De Aartshertogen schenken alle schorren aan drie van hun hovelingen. Een van deze, Suarez, sluit een accoord met twee ondernemers om zijn gedeelte, 400 ge meten groot, in te dijken. Als contraprestatie krijgen deze ondernemers de helft van het aantal gemeten. Suarez verkreeg dus op deze wijze zonder er verder iets voor te doen 200 gemeten uitstekende poldergrond. Eind 1612 werden de schorren onder de naam Kruis- Rijksarchief Zeeland, Hattinga, I 20. polder ingedijkt. Voor de polders Oude Grauwe en Langedamme vinden we als be dijkingsjaar 1619, voor Rietvliet alias de Clinge 1616. Aan de oostzijde van het ver dronken land van Saaftinge wordt in 1613 octrooi voor herindijking van Den Doel ge geven. Zonder volledig te zijn, melden wij nog de bedijking tijdens het Bestand van enkele kleine polders onder Terneuzen, waar reeds rond de jaren negentig enige (her)bedijkingen, o.a. Triniteit, hadden plaats gevonden, en de Albertus- en Autrichepolder onder Sas van Gent. Bij de hervatting van de oorlog in 1621 was de toestand staatkundig nog zo, dat alleen het land van Axel en Terneuzen door de Ge committeerde Raden van Zeeland bestuurd werden, deswege ook wel Committimus ge- 96

Zeeuws Tijdschrift | 1956 | | pagina 38