Drs. G. J. Baarspul, bedrijfseconoom Economisch Technologisch Instituut voor Zeeland, A. L. S. Lockefeer, burgemeester van Elulst, oud-lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland. Drs. M. C. Verburgdirecteur Economisch Technologisch Instituut voor Zeeland, Middelburg. Aan dit nummer werkten mee: Drs. G. J. Baarspul, bedrijfseconoom Economisch Technologisch Instituut voor Zeeland, Middelburg. L. Wde Bree, leraar R.H.B.S. te Vlissingen. M. P. de Bruin, archivist Rijksarchief in Zeeland, Middelburg. Ir. P. J. 't Hooft, lid van het architectenbureau irs. Rothuizen 't Hooft, Goes. G. A. de Kok, adjunct-hoofdredacteur Provinciale Zeeuwse Courant, Middelburg. A. L. S. Lockefeer, burgemeester van Elulst, oud-lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland. G. Jvan Oorschot, hoofd openbare school, Sluis. Ir. M. Sanders, waarnemend rijkslandbouwconsulent voor Zeeuwsch-Vlaanderen, Axel. Drs. M. C. Verburg, directeur Economisch Technologisch Instituut voor Zeeland, Middelburg. Ir. M. de Vink, directeur Provinciale Planologische Dienst voor Zeeland, Middelburg. INHOUD Pag. Zeeuwsch-Vlaanderen en de decentralisatiepolitiek door Drs. M. C. Verburg 62 Johan Hendrik van Dale 1828-1872 door G. J. van Oorschot 69 De recreatie in Zeeuwsch-Vlaanderen door Ir. M. de Vink 73 De visserij van Breskens 78 Mensen langs een streep door G. A. de Kok 79 Samenwerking tussen grensgebieden door A. L. S. Lockefeer 87 Bevolking en Kerkgenootschap in Zeeuwsch-Vlaanderen 88 Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen van de 16e eeuw tot de vrede van Munster door M. P. de Bruin 89 Het land van amateur-toneelspelers 97 De landbouw in Zeeuwsch-Vlaanderen door Ir. M. Sanders 98 In het land van de overkanten door L. Wde Bree 103 De vlasnijverheid in Zeeuwsch-Vlaanderen door Drs. G. J. Baarspul 108 Geen dierder plek voor ons op aard door G. A. de Kok 115 Zoet water is belangrijker dan u denkt! door Drs. M. C. Verburg 123 Centrum-gemeente Oostburg heeft modern theater 125 Parfait d'Amour door Ir. P. J. 't Hooft 126 Druk: Firma G. W. den Boer, Middelburg

Zeeuws Tijdschrift | 1956 | | pagina 72