„DE ZEEUWSE HAVENS' Boekbespreking -.r ZEEUWS TIJDSCHRIFT No. 5 Sympathiek boekje van A. C. W. van der Vet We hebben er "in de titel al blijk van ge geven hoe wij over dit boekje denken. Eer lijkheidshalve zij er bij aangetekend dat onze bespreking uit een verdachte hoek komt. Wij zouden immers wel zeer ondankbaar zijn wanneer wij een werkje dat zich met zoveel liefde over een der aantrekkelijke aspecten van onze provincie uitlaat, niet met evenveel liefde zouden begroeten. 49 foto's zijn er in opgenomen, van de hand van C. v. d. Meulen. Wij hebben er één afgedrukt en zouden willen vragen hoeveel Zeeuwen dit tableau kennen. Dit geldt voor vele der afgedrukte uitstekende foto's. Men vindt er het drukke Wemel- dinge, de stille Eendracht, het romantische Zierikzee en het dito Veere, de eivolle haven van Yerseke, het internationale en grootscheepse Terneuzen en Vlissingen, de doelbewust koer sende loodsboot en vele andere beelden naast elkaar als even- zovele getuigen van het veel zijdige waterleven in Zeeland. Voor elke foto vindt U vanzelf het geschikte adjectief. De tekst van A. C. W. van der Vet past zich hierbij aan. „De havens van Zeeland hebben mij als jongen al gefascineerd. Ik her inner me zomeravonden aan het haventje van Burghsluis op Schouwen: toen de noordelijkste plaats in Europa waar, op de basaltglooiing, de schaalhorn, de Patella, leefde. Ik herinner me nachten dat ik paling viste in de Rijkshaven van Zijpe, een bezigheid die, naar ik later ver nam, daar verboden was, maar die een heerlijk kampeerders- maal opleverde. Ik herinner me een zonsopgang aan de haven van Brouwershaven, toen de

Zeeuws Tijdschrift | 1956 | | pagina 26