Jean-Louis Pisuisse No. 5 ZEEUWS TIJDSCHRIFT kleine vissersvloot uitvoer bij hoog tij, uit die moeilijkst te bevaren haven van Zee land. Ik herinner me een dag met regen en bolle wind tussen de Arnemuider vissers in Veere". Maar nu de schrijver is teruggeko men tracht hij „de romantisch getinte jeugd herinneringen te koppelen aan de nuchtere taal van cijfers: kabellengten en tonnenma- ten, scheepsbewegingen en hoeveelheden bun kerkolen". Hij heeft daarbij gepoogd de rust, klaarheid, sereniteit en ruimte van Zee- lands vergezichten te presenteren, in welke richting trouwens zijn voorkeur gaat. Met weemoed constateert hij dan ook dat de effi ciency van het Deltaplan veel schoonheid zal opslokken. Dan is er een beeldende verhande ling over de visserij met wat losse wenken voor de hengelsportliefhebber, „Aan te beve len, speciaal voor paling, is de dijk bij Zijpe. Wat U er vangt? Bot, paling, schar, des nachts mooie tong, soms een zeebaars, en als ze er zijn: makreel aan de spinner. Wat een beste sport is!" De achttien pagina's over „De grote droom van „Brouw" zullen ook velen ver rassen. Laat „De Zeeuwse haven" dus maar in „een verdachte hoek" liggen, zoals wij schreven. Bij alles wat veranderen gaat is enige senti mentaliteit toch wel verantwoord. Wij beve len U haar dus van harte aan. M. C. V. A. C. W. van der Vet. „De Zeeuwse havens". Met 49 foto's van C. van der Meulen. No. 4 in de serie (van 4) „Schip en haven", die voorts aan de Wad- denkust, Amsterdam en Rotterdam is gewijd. Prijs 4,50 per deel; 17,per vier. Uitgeverij C. de Boer Jr., Amsterdam 1956. vervolg van blz. 139 we vrijster aan het woord te laten, die de hele dag niets anders doet dan in diezelfde thee haar enige en laatste troost te zoeken. Blokzijl schreef hier een waarlijk meester lijke begeleiding bij, speciaal voor het proza gedeelte, waarbij hij gebruik maakte van oude gamelan-motieven. Met het brengen van dit rijke en gevari eerde repertoire op een wijzedie het bijwonen van zijn soiree's tot één groot feest voor geest en zinnen maakte, heeft Jean-Louis Pisuisse velen in den lande en daarbuiten hartverwar mende, onvergetelijke uren geschonken. Er is alle reden om hem daarvoor dank baar te blijven. ABONNEMENTEN De abonnementsprijs van het Zeeuws Tijdschrift bedraagt voor Nederland 7,50, voor België frcs. 125,in beide gevallen franco per post. Men abonneert zich voor een hele jaargang, bij vooruitbetaling te voldoen; op zegging dient te geschieden vóór 1 jan. De prijs van losse nummers bedraagt resp. 1,50 of frcs. B. 25, Postrekening no. 480610 ten name van het Zeeuws Tijdschrift, Middelburg. BRIEVEN EN STUKKEN voor de redactie en boeken ter bespreking zende men aan de redactie-secretaris: Drs. M. C. Verburg, Kastanje laan 11, Middelburg. Ongevraagde bijdragen worden bij niet-plaatsing terug gezonden, mits retour-porto was ingesloten. Alle cor respondentie, die de redactie niet betreft, richte men aan de administrateur P. J. van der Koorde, Veerse- weg 62, Middelburg. 155

Zeeuws Tijdschrift | 1956 | | pagina 27