Aan dit nummer werkten mee: Mr. T. Lebret, geboren te Teteringen. Substituut-officier van Justitie te Middelburg. Ver schillende publicaties op het terrein van de ornithologie en natuurbescherming. Secretaris van de Stichting „Het Zeeuwsche Landschap". Drs. M. C. VerburgMiddelburg, directeur E.T.I. voor Zeeland, redactie-secretaris Zeeuws Tijdschrift. ]ac. R. W. Sinninghe, geboren 1904 te Roermond. Free-lance journalist, bekende folklorist en directeur van de „Stichting tot Codificatie van de Nederlandse Volksverhalen". Vele publicaties, waaronder novellen, jeugdlectuur en sagenboeken van de meeste provincies, o.m. van Zeeland. Mej. Luc Montigny, 1895 op Sumatra geboren. Zangonderwijs en studie van de Keltische sagenwereld, waarover vele publicaties. Lid Gaelic Society Recitals van Keltische liederen. Bespeelt de clarsach (kleine Schotse harp). Drs. L. Turksma, Middelburg, socioloog bij Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cul tureel "Werk. A. J. KruidenierVlissingen, chef afd. Documentatie en Statistiek van de N.V. P.Z.E.M. Leraar M.O. Boekhouden. Ir. R. N. Hemmes, Hoofd district IV ('s-Hertogenbosch) van de Dienst Aanvullende Civiel technische "Werken. INHOUD Pag. De Avifauna van enige Zeeuwse oeverlandschapppen in het heden en in de nabije toekomst door Mr. T. Lebret 2 Kan de lijn van het bevolkingsverloop in Zeeland worden doorgetrokken? door Drs. M. C. Verburg11 De Zeeuwse Oude van de Zee.... door Jac. R. W. Sinninghe 16 en Het Schotse Water-paard door Luc Montigny 17 Cijfers over de studenten uit Zeeland door Drs. L. Turksma 20 De centrale te Westdorpe voorgoed stilgelegd door A. Kuidenier 24 Voorbereiding en uitvoering van aanvullende werken door Ir. R. N. Hemmes 26

Zeeuws Tijdschrift | 1957 | | pagina 32