„Hetrapt" ZEEUWS TIJDSCHRIFT No. 2 illusie van diepte toch weten te vermijden, zo dat van een feitelijke doorbreking van het vlak geen sprake is. DE doordachte constructiede zuivere in tentie en introverte beschouwelijkheid die uit de kunst van Heeren spreken doen vermoeden, dat hier een artiest aan het woord is, die zich eerst na lange tijd van voorbereidende geestelijke en technische arbeid tot schilderen zet. Misschien schuilt hierin wel de voornaamste oorzaak dat Heeren niet im poneert door een opvallend grote produkti- viteit. Uiteraard lenen de decoratieve kwaliteiten van het werk van deze kunstenaar en zijn zuiver ornamentaal gevoel zich bij uitstek voor de wandschilderkunst. Gelukkig werd Heeren reeds in de gelegen heid gesteld zijn talent in deze richting te ont plooien. In het trappenhuis van een school in Eindhoven en in de foyer van het nieuwe Ledeltheater te Oostburg voltooide hij een zeer geslaagde muurschildering. Een ontwerp voor een mozaïek en een sgraffitto bestemd voor de nieuwe R.K. H.B.S. te Oostburg liggen gereed. Ook kreeg Heeren opdracht tot het vervaardigen van een wandschildering in een school in Terneuzen. In de moderne architectuur met haar strak ke constructieve muurvlakken begint zich een steeds grotere behoefte naar samenwerking en eenheid met de beeldende kunst af te tekenen. Op dit terrein liggen voor Heeren stellig grote mogelijkheden in het verschiet en daar om twijfelen wij er dan ook niet aan of deze kunstenaar zal weer spoedig van zich doen horen. F. H. JILLEBA. Het Zeeuws Tijdschrift verziend of bijziend? De heer S. G. Nooteboom te Krabbendijke, betrapt in het eerste nummer van deze jaar gang Ir. R. N. Hemmes en mij op een ver meende tegenspraak. Op pagina 29 heeft de heer Hemmes gewezen op het minimale aan bod van werklozen door de hoogconjunctuur en de uitvoering van herverkavelingswerken. Ik schreef op pagina 12 dat uitbreiding van de werkgelegenheid op de Bevelanden de enige remedie is. Aldus de heer Nooteboom. De te genspraak lost zichzelf op als men de laatste passus in zijn verband laat spreken. Hierin wordt gewezen op de groei van Goes die pa rallel loopt aan die van de Bevelanden, dat wil zeggen: op de lange duur. De heer Hem mes spreekt over de conjunctuur, dat is de economische beweging op korte termijn. Mo menteel is er dus weinig te bereiken, maar op lang zicht wel degelijk. Overigens meneer Nooteboom, U zult het met de redactie eens zijn dat zelfs een echte tegenspraak nog niet ernstig zou zijn. Onze auteurs geven immers hun persoonlijke me ning. Voor de levendigheid van het tijdschrift kunnen zij dan ook niet vaak genoeg betrapt worden. M. C. V. 56

Zeeuws Tijdschrift | 1957 | | pagina 28