No. 3 ZEEUWS TIJDSCHRIFT Reimond Kimpe, Compositie, olieverf, 60 X 75 cm. Reimond Kimpe, geboren 1885 te Gent en werkzaam te Middelburg. Vestigde zich omstreeks 191S in Zeeland. Vorming: Autodidact. 1905. Zeer nauw contact met de schilders der Latemse school. Reisde in Frankrijk, Spanje, Italië en Zwitserland. Werken in verschillende buitenlandse collecties en musea. Schilderijen en gebrandschilderde glas-in-lood ramen in Nederland en buitenland, o.a. in het Philipsgebouw te Madrid. Wandschildering in de Christelijke school te Middelburg. de abstracten naast hun doeken vaak mislei dende namen plaatsen, lijkt deze titel niet ten onrechte gekozen, want de omhoogstrevende groene curven en de gesloten ovalen wekken inderdaad reminicenties aan het biologisch proces van opschietend groen en zich ontwik kelende embryo's. Het zijn geen harmonische kleurakkoorden die uit dit schilderij opklinken, maar eerder dissonanten, vrij van iedere aesthetische bere kening en geboren uit de wil de eigen gewaar wordingen zo scherp en intensief mogelijk te vertolken. Door het krachtig lijnenspel en de ietwat bijtende navrante kleur heeft dit schilderij een maximum aan expressie en uitdrukkingskracht bereikt. De schilderkunst van Jac Prince wordt al tijd beheerst door een opmerkelijk tekentalent. Tevens bespeurt men in zijn ouder werk een voorliefde om op de vorm der dingen door middel van sterke gebroken contouren de na druk te leggen. Later verdwijnt dit streven naar plasticiteit 77

Zeeuws Tijdschrift | 1957 | | pagina 15