ZEEUWS TIJDSCHRIFT No. 3 Andries Minderhout, Groei, olieverf, 70 X 96 cm. Andries Minderhout, geboren 1920 te Oost- en West-Souburg en werkzaam te Middelburg. Vorming: Vrije Academie te 's-Gravenhage. Werkte vier jaar in Frankrijk, o.a. als textielontwerper op een der grote Lyonse ateliers. Vrije schilderkunst en grafiek. Wandschildering in de Landbouwhuishoudschool te Krui- ningen en in de Rijkswerkplaats voor vakontwikkeling te Middelburg. en maakt plaats voor een meer twee-dimensio nale compositie en een vlak coloriet met ge durfde contrasten, hetgeen wijst op een gevoe ligheid voor de opvattingen der fauves. Zijn losse soepele penseelvoering en gemak kelijke tekenwijze hebben de critiek meermaals aanleiding gegeven Prince niet geheel vrij te spreken van oppervlakkigheid. Een goed op merker zal evenwel achter deze quasi-noncha- lante techniek een rationele constructie en een geraffineerde kleurenkeus ontdekken. Zoals reeds werd betoogd evolueert Prince thans in de abstracte richting en daarom zijn wij benieuwd of ook deze kunstenaar zich ge heel van de concrete voorstelling zal ontdoen. Zijn laatste werken geven dan ook een synthe se te zien van de realiteit met het onstoffelijke. In „feest voor Annemarie" bedient hij zich van hevige ongeschakeerde kleuren, ogen schijnlijk explosief en bandeloos, maar in we zen geleid door een gevoel om deze kleuren in de juiste verhouding tegen elkaar uit te spe len. Het blij en feestelijk coloriet heeft de kun stenaar weten te kruiden met de sardonische 78

Zeeuws Tijdschrift | 1957 | | pagina 16