Excuses aan de P.Z.E.M. No. 3 ZEEUWS TIJDSCHRIFT W[J zijn niet bang, dat wij voor al dit werk geen helpers vinden. Wat wij echter nodig hebben zijn geschoolde leiders, die als full-timers studeren, opsporen, vormen en organiseren en gebouwen, die groot genoeg zijn en goed geoutilleerd. Dat kost echter bergen met geld. En die zijn niet op te brengen uit het particulier initiatief al leen. Daarvoor is het werk te groot, zijn de ge meenschappen te klein. Wij zijn hiervoor aan gewezen op de overheid en op het bedrijfs leven. De geldende normen van de rijksregeling zijn hiervoor onvoldoende, vooral omdat de subsidies uit de gemeenten te gering zijn. De bevolking der gemeenten is te gespleten. Zij willen ieder werk waarderen naar de norm van het aantal inwoners en niet naar de inten siviteit van het werk. Dat bemoeilijkt vaak het werk van de meest actieve groep en dreigt het werk, dat zich gunstig kan ontwikkelen, lam te leggen. Tenslotte moet de Kanaalzone zich voor wat gemeenten en parochies aangaat één voe len en zelf moet zij zich steeds geïntegreerd weten in het geheel van Zeeuwsch-Vlaanderen en Zeeuwsch-Vlaanderen in het geheel van de Zeeuwse provincie. De barrière van de Braak man is weggevallen. Verbindingen van Oost naar West zullen steeds meer contact brengen tussen de verschillende delen van het Zeeuws- Vlaamse land en tussen de bevolking. De veranderde bisdommelijke grenzen ma ken een sterkere eenheid tussen de bevolking boven en beneden de Schelde mogelijk en nodig. Op pagina 52 van het vorige nummer is op onver klaarbare wijze een stroming in de kunst het eclec ticisme aangeduid als electricisme. Wij vinden dit minder erg vanwege de verschrijving dan om de kwali- fikatie „ontaarding" die er voor is geplaatst. Wanneer de direkteur van de P.Z.E.M. dit wenst zijn wij bereid daarvoor onze excuses aan te bieden. ABONNEMENTEN De abonnementsprijs van het Zeeuws Tijdschrift bedraagt voor Nederland 8,25, voor België frcs 140,in beide gevallen franco per post. Men abonneert zich voor een hele jaargang, bij vooruitbetaling te voldoen; op zegging dient te geschieden vóór 1 januari. De prijs van losse nummers bedraagt resp. 1,65 of frcs B. 27,50. Postrekening no. 480610 ten name van het Zeeuws Tijdschrift, Middelburg. BRIEVEN EN STUKKEN voor de redactie en boeken ter bespreking zende men aan de redactie-secretaris: Drs. M. C. Verburg, Kastanje laan 11, Middelburg. Ongevraagde bijdragen worden bij niet-plaatsing terug gezonden, mits retour-porto was ingesloten. Alle cor respondentie, die de redactie niet betreft, richte men aan de administrateur P. J. van der Koorde, Veerse- weg 62, Middelburg. 89

Zeeuws Tijdschrift | 1957 | | pagina 27