ZEEUWS TIJDSCHRIFT No. 4 VII. Ik grijp een leuning want ik waan mij dronken, dit kan niet zijn, dat zich het leven voegt naar wat ik wil; of heb ik soms geklonken met het gelukZeg mij in welke kroeg! Scherp kijk ik naar wat langs trekt in de straten. Het is als vroeger en ik ben vervormd. Het is alsof sinds kort de bozen mij vergaten die eertijds op mij kwamen afgestormd Op straat vraag ik een meisje naar de weg. Nu kom ik overal. Volg maar de wolken zegt zij, en ik zeg, kind je hebt gelijk. Het leven telt mij uit met olkebolke en geeft daarmee van welgezindheid blijk. Ononderhevig aan gezocht te worden mag ik op zoek en alles is mij lief waarom ik vroeger vloeken moest of morde. De bomen zeggen: Nu ben je sportief. VIII. Sportief te leven, het is bellen blazen en niet te schrikken als de kleurvonk barst, opnieuw beginnen met dit godlijk dwaze, een spel dat men moet spelen om het hardst. Diep-in is steeds weer grondstof op te halen hardnekkig als een kinderlijk geloof; uit eigen tuin! je hoeft niet te betalen en als het op is leeft men van de roof. Ik las onlangs weer van onnooz'le Hans: Met goud gestart heb ik de slijpsteen ook verloren en moeder wacht mij in de bloementuin. Zij zegt: Hier is de hark, de haag moet ook geschoren Herstel het schuurtje, het ligt half in puin. Gelouterd inzicht, spotten de mijnheren die 't weten kunnen; het doet even pijn, temeer daar ik besef, dat ik het nooit zal leren om up to date en a la mode te zijn. IX. Mijn „ongekunsteld dicht" loopt hier ten einde; ik schreef het zonder schrappen en rechtuit, zoals het door mijn doen en laten deinde een wijsje dat niet weg wil, dat men fluit. Vat het als huisraad aan, als pot en pannen waarin het eigen maal kan op het vuur. Men moet de koks snel uit zijn huis verbannen het personeel opzeggen, nog dit uur. 100

Zeeuws Tijdschrift | 1957 | | pagina 12