No. 4 ZEEUWS TIJDSCHRIFT Bronzen inktstel gezicht sluitende kappen zoals men die ook op foto's uit die tijd ziet en die zoveel mooier en practischer waren dan de enorme vlindermut sen van nu. Ik bedacht hoe fraai deze typisch-zeeuwse werken uit zouden komen in de kamer van een enkele Zeeuwse verzamelaar of in een zeeuws museum. Welk een geschikt en origi neel geschenk zo'n bronzen of porseleinen inktpot zou zijn voor een scheidende burge meester of andere functionaris. Raymond Sudre scheen mijn gedachten te raden. Hij wees naar zijn vrouw die voor de zoveelste maal mijn glaasje met calvados volschonk en zei: „We hebben jammer genoeg geen kinde ren en ik ben oud. Wat zal er straks met al dit werk gebeuren? Ik wil het graag verkop pen; U weet hoe duur het leven is in Parijs. Maar ik zou graag zien dat het een plaats kreeg in het land waar het is ontstaan. Daar om ben ik bereid het voor een prix d'ami, ver beneden de waarde hier, af te staan.1) Ik be loofde dat ik mijn best zou doen, nam af scheid, met de gedachte spoedig terug te ko men. Doch zoals het zo vaak gaat: driekwart jaar verstreek en nog had ik geen behoorlijke foto's om mijn artikeltje te illustreren. Sudres oude foto's uit 1906 waren te vaag of geel geworden, een Parijse fotograaf knoeide, en tenslotte ben ik er zelf op afgegaan, op een mooie septemberdag, met een doodgewoon kiekkastje. Het resultaat ziet ge hier. Mejuffrouw Adriana Korstanje, het brei stertje van weleer, stond mij bereidwillig de karakteristieke foto van café Korstanje uit de negentiger jaren en een jeugdportretje van haarzelf ter publikatie af. Zij is de Zuidbeve- landse dracht trouw gebleven en woont nog steeds samen met een zuster boven het café van destijds in de nog zo mooie, stemmings volle Wémeldingse dorpsstraat. Ruim vijftig jaar hebben de Zeeuwse meis jes in Parijs vertoefd. Hopelijk maken ze nog eens de reis terug naar Zeeland om daar tot in lengte van dagen te getuigen van de schoon heid van de Zeeuwse klederdracht en van het talent van een bekend Frans beeldhouwer. -1) Prijsopgaaf verkrijgbaar bij de auteur, via re dactie Z.T. 113

Zeeuws Tijdschrift | 1957 | | pagina 25