ZEEUWS TIJDSCHRIFT No. 1 oude voortrekkers, waartoe ik ook mezelf rekenen wil, te overvleugelen, 't Is de lo gische gang van zaken. Alles, ieder heeft zijn tijd. Mijn mooiste dagen zijn geweest. Ik aanvaard dat, maar wil toch trachten mijn aftocht enigermate te dekken, door het oude vuur, dat uiteraard aan het ver flauwen is, nog af en toe eens hoger te doen oplaaien". Vijverberg schreef dit op Oudejaarsdag 1934, blijkbaar in een echte terugblikstem- ming. Sindsdien zijn weer al bijna vijf en twintig jaren verlopen en daarin is het vuur lustig voort blijven branden. Menige fraaie tropee veroverde hij in die jaren. Hij is thans wel de oudste nog levende Nederlandse vo gelfotograaf. Zijn fotografieën vindt men in haast alle vogelboeken, vogelkalenders en an dere uitgaven. TOT op de huidige dag is Vijverberg alles „zelf blijven doen" en werkt hij met allerlei geraffineerd-primitieve appara ten. De laatste jaren legt hij zich vooral toe op de kleurenfotografie, waarmee hij ook zeer fraaie resultaten heeft geboekt. De nesten met eieren, waarmee hij begon, hebben thans ook weer zijn volle belangstelling, daar zij in kleur veel interessanter zijn dan in zwart-wit. Het is wel een zeldzaam voorrecht dat hij, op zijn hoge leeftijd gekomen, weer al druk voorbereidingen aan het maken is om straks, als wéér het mooie seizoen aanbreekt, wéér popelend aan de slag te kunnen gaan, met nog evenveel enthousiasme, en met een halve eeuw ervaring als vogelfotograaf achter de rug. BETALING ABONNEMENTSGELD Abonnees, die niet via de boekhandel zijn geabonneerd, worden verzocht het abonnementsgeld voor de achtste jaargang van het Zeeuws Tijdschrift zijnde 8,25 vóór 15 april 1958 over te schrijven op postrekening 480610 ten name van het Zeeuws Tijdschrift. Na die datum wordt over nog niet betaalde posten per kwi tantie beschikt onder bijberekening van de incassokosten. BANDEN ZEVENDE JAARGANG Bestellingen kunnen worden gedaan bij de drukkers, Firma G. W. den Boer, Markt 51, Middelburg, die zich desgewenst ook gaarne met het inbinden zullen belasten. De prijs van de band bedraagt 1,60, het binden kost 2,25. ABONNEMENTEN De abonnementsprijs van het Zeeuws Tijdschrift bedraagt voor Nederland 8,25, voor België frcs 140,in beide gevallen franco per post. Men abonneert zich voor een hele jaargang, bij vooruitbetaling te voldoen; op zegging dient te geschieden vóór 1 januari. De prijs van losse nummers bedraagt resp. 1,65 of frcs B. 27,50. Postrekening no. 480610 ten name van het Zeeuws Tijdschrift, Middelburg. BRIEVEN EN STUKKEN voor de redactie en boeken ter bespreking zende men aan de redactie-secretaris: Drs. M. C. Verburg, Kastanje laan 11, Middelburg. Ongevraagde bijdragen worden bij niet-plaatsing terug gezonden, mits retour-porto was ingesloten. Alle cor respondentie, die de redactie niet betreft, richte men aan de administrateur P. J. van der Koorde, Veerse- weg 62, Middelburg. 10

Zeeuws Tijdschrift | 1958 | | pagina 10