No. 1 ZEEUWS TIJDSCHRIFT „En wat zegt je vrouw daar wel van, ah je op je vrije dagen van de vroege ochtend tot de late avond weg bent? Vindt die dat maar goedErg gezellig, zo'n echtgenoot die maar nooit thuis is." En zelfs: „En nu heb je je overwerkt, hoor ik, en loop je al een paar weken met ziekenverlof. Komt dat nu door je werk op school of... hm..." Ondertussen was Vijverberg bekend aan het worden. Vele artikelen verschenen er van zijn hand, geïllustreerd met foto's. Hij werd overal uitgenodigd lezingen met lichtbeelden te hou den, hij bezocht vogelrijke streken in ons land, maakte in 1925 een onvergetelijke en zeer produktieve reis naar de Scilly-eilanden. La ter zou nog een kort bezoek aan de Camargue, in Zuid-Frankrijk, volgen. Een bekroning van zijn werkzaamheden was wel het verschijnen van de vijf deeltjes „Vogel-Idyllen" waarin hij in woord en beeld verslag uitbracht van zijn wedervaren. De opbrengst van al die ac tiviteiten dekte ruimschoots de onkosten van zijn kostbare liefhebberij, hetgeen uiteraard welkom was. Dat is ondertussen allemaal weer al een kwart-eeuw geleden. In „Vijf en twintig ja ren", een fraaie brochure die in 1936 bij Schoonderbeek verscheen, schreef Vijverberg aan het slot: „En nu, aan 't eind van dit vijf en twin tigjarig tijdperk, vraag ik me af, of ik ook bezig ben, zo zachtjesaan op de achtergrond te geraken. Tientallen enthou siaste jongeren, wegwijs geworden door de pennevruchten der pioniers, toegerust met de modernste hulpmiddelen, dreigen de Kluut bij het nest. 9

Zeeuws Tijdschrift | 1958 | | pagina 9