f ABONNEMENTEN De abonnementsprijs van het Zeeuws Tijdschrift bedraagt voor Nederland 8,25, voor België frcs. 140,in beide gevallen franco per post. Men abonneert zich voor een hele jaargang, bij vooruitbetaling te voldoen; opzegging dient te geschieden vóór 1 januari. De prijs van losse nummers bedraagt resp. 1,65 of frcs. B. 27,50. Postrekening no. 480610 ten name van het Zeeuws Tijdschrift, Middelburg. BRIEVEN EN STUKKEN voor de redactie en boeken ter bespreking zende men aan de redactie-secretaris: Drs. M. C. Verburg, Kastanjelaan 11, Middelburg. Ongevraagde bijdragen worden bij niet-plaatsing terug gezonden, mits retour-porto was inge sloten. Alle correspondentie, die de redactie niet betreft, richte men aan de administrateur P. J. van der Koorde, Veerseweg 62, Middelburg. Aan dit nummer werkten mee: Mr. W. de Bruine, Vlissingen. Wetenschappelijk ambtenaar Provinciale Bibliotheek te Middel burg, oud-archivaris van de gemeente Vlissingen. Dr. P. H. Ritter Jr, letterkundige te Utrecht. Ds. F. S. Kloosterman, Nederlands Hervormd predikant te Vlissingen. J. Vijverberg, Noordgouwe. Auteur van vele publicaties over vogelleven enz. Bekend vogel fotograaf. WL. Blindenbach, notaris te St. Maartensdijk. INHOUD Pag. Zeven februari 1808: Vlissingen onder de weldadige hand van Napoleon de Grote gebracht door mr. W. de Bruine93 Contra het Delta-plan door dr. P. H. Ritter Jr99 Het Zeeuws Genootschap door F. S. Kloosterman 103 Dijkwater-idylle door Vijverberg 106 Lijfstraffelijke rechtspleging twee eeuwen geleden door W. L. Blindenbach 112 Oudheidkundig bodemonderzoek 116 V

Zeeuws Tijdschrift | 1958 | | pagina 27