No. 4 ZEEUWS TIJDSCHRIFT Grutto. Bergeenden. Steenloper. (zomer) Weer is 't weekje mijn arbeidsveld en weer werpt het mij, naast de onvermijdelijke te leurstellingen, ongedachte successen in de schoot, w.o. als unicum de foto van de zwarte ruiter in prachtkleed, klein, maar ongemeen scherp. Het is gek, doch de mare dringt tot in Engeland door. De schrijver van een boek over waadvogels aldaar vraagt me het re- produktierecht voor opname in zijn werk, wat zonder bezwaar, integendeel, met begrij pelijke trots, wordt toegestaan. Ook mijn wit- gatje, eveneens afkomstig van Kakkersweel mag deze eer genieten. de weel sluip ik, ongezien door het reeds aanwezige gedierte, achter de dijk langs naar de achteringang van de duiker en schok me voort, spinrag en kalkpuin ten spijt, tot ach ter mijn plank, bij mijn kanon. Zo verloopt het programma. Edoch, de cel is al te eng, de brits al te hard. Ik kan met het kanon niet noemenswaard manoeuvreren, zie verstijving van mijn botten, reumatiek, in de naaste toekomst. Meegesleepte kussens en oude dekens vermogen niets! Een enkele op name, onder grote moeite en dan winnen de zachte autokussens het pleit! NOG wéér iets anders. Terwille van een groter beeld op de plaat moet ik mijn doel nóg dichter kunnen benaderen, dan de auto mij veroorlooft. De loze duiker Daar heb ik het! Hoe is het mogelijk, daaraan al niet veel vroeger gedacht te hebben! Een plank voor de opening met een gat erin, waar de lens van mijn kanon doorheen kan kijken, en ik krijg de vogels vaak nog al te nabij voor mijn uittrek. Bij mijn komst aan DE reiger! Een tragedie! Winter en ijs! Ook in het barre getij biedt het weeltje genoegens en ver maak. Ditmaal aan zovelen! Schaatsenrijden, ijsfeesten, wedstrijden! Vreugdegejuich aller wegen! Enige jongens zetten krabbelend koers naar de duiker. Een grote, blauwgrijze reiger slaat de brede vlerken uit, slingert zich in de lucht. De jongens keren. Achter hun rug ook de Bergeenden. Baltsende tureluur. Steenloper. (zomer) 99

Zeeuws Tijdschrift | 1959 | | pagina 11