ZEEUWS TIJDSCHRIFT No. 2 Ook in Zeeland verschenen in 1911 enkele vliegtuigen. De piloot Lütge zou gedurende de pinksterdagen in Goes demonstraties geven. Wegens de harde wind kon hij niet opstijgen; het publiek werd getroost met een gecostu- meerde voetbalwedstrijd. J. van Bussel trof het beter. Tijdens de vliegdemonstraties op 28 juli 1911 steeg hij te Vlissingen op en cirkelde tien minuten later om de Middelburgse abdijtoren, ,,'t Was een geweldige emotie, toen het snorrend geraas van den Gnome-motor de aanwezigheid van een vliegmachine boven de huizen verried" (Middelb. Crnt 29 juli 1911). 7. Toen de jeugd nog niet beschikte over brom fietsen en sportvelden, toonde zij onder meer belangstelling voor bescheiden gelegenheden aan de periferie van steden en provincieplaats- t. jes. Heren van achttien, met bolhoed en een stijf boord, chaperonneerden langgerokte vriendinnetjes, die hoeden vol linten en kunst bloemen droegen. Schommel en wip, een glas bier, fosco of champagnepils vormden de at tracties van het buitencafé. De foto toont zo'n ontmoetingsplaats even buiten Vlissingen, in het eerste decennium van onze eeuw. 8. Oostburg omstreeks 1900. Rechts, achter de brood- en koekbakkerij, stond de openbare school. Het gebouw links was de graanbeurs. Het torentje op de achtergrond sierde nu ja het gemeentehuis. Geen steen is op de andere gebleven. L. W. DE BREE. N.B. De foto's 4, 5 en 8 maken deel uit van een uit gebreide verzameling, toebehorende aan de heer J. J. Rosseel, beheerder van het gemeentelijk museum te Aardenburg.

Zeeuws Tijdschrift | 1960 | | pagina 12