ZEEUWS TIJDSCHRIFT No. 4 tus 1907 een provinciale meeting, waarop het algemeen kiesrecht gepropageerd zou worden. De „Stad Zierikzee" voerde uit Rotterdam vijfhonderd partijgenoten aan. Op het mid daguur stonden aan de Loskade al heel wat verenigingen met vaandels en transparanten opgesteld: „De Volksstem", de Middelburgse afdeling van het „Nederlands Timmerlieden- verbond", de meubelmakersvereniging „Eens gezindheid", de vrouwenkiesvereniging „Sa men Sterk". Het tij werkte een beetje tegen en zo werd het half twee, eer de Rotterdam mers aan de kade meerden, waar zij met luid gejuich werden begroet. In het „Schuttershof" sprak P. L. Tak, des tijds hoofdredacteur van „Het Volk" en na deze J. A. Bergmeyer uit Dordrecht. De „Middelburgsche Courant" schreef met enig leedvermaak: „Van groote belangstelling getuigde de opkomst, uit eigen kring, in het „Schuttershof" niet. Men begroot het aantal aanwezigen op 800." Het zou tot 1917 duren, eer het algemeen kiesrecht (voor mannen) verwezenlijkt werd. De vrouwen van „Samen Sterk" moesten toen nog enkele jaren geduld oefenen. 19. De stoet op de Koningsbrug. Dat moet dus tegen twee uur geweest zijn, de elfde augustus 1907. L. W. DE BREE. De plaatjes 14 en 11 konden hier afgedrukt worden door welwillende medewerking van de gemeentesecretaris van Cadzand; no. 16 komt uit een verzameling van de heer C. van Houte te Cadzand. De no.'s 17 en 18 zijn afkomstig uit de collectie van de Provinciale Bibliotheek van Zeeland. 1 14

Zeeuws Tijdschrift | 1960 | | pagina 30