ZEEUWS TIJDSCHRIFT No. 5 23. De Bellamykade met de Vlissingse vissers vloot. 24. De afdamming van de Bellamykade, onge veer op de plaats waar nu het aanvangspunt van de busdienst op het station ligt, trok veel belangstelling. Ook de krul is uit de tijd geraakt. Gaslicht is er in Vlissingen nog te vinden. En dat stemt tot tevredenheid. 25. Tijdens het koninklijk bezoek, waarin Zee land zich in 1907 mocht verheugen, viel ook Goes de eer te beurt het vorstelijk paar te ontvangen. Op 13 september voeren Koningin Wilhel- mina en Prins Hendrik van Veere naar Dui- veland. Zij bezochten Zierikzee. Vandaar ging het op Zuid-Beveland aan. In de namiddag reed het paar Goes binnen. De stad gonsde van feestgangers. Slechts één keer voordien had Goes het ge noegen gesmaakt een koninklijke gast te ver welkomen, namelijk in 1862, toen Koning Willem III in Zeeland toefde. Lange Vorststraat en Klokstraat waren met erebogen versierd, in de Kerkstraat had men bloemgetooide masten geplant. Om 8.00 uur ving het feest aan met muziek van de stad huistoren; te 10.00 uur had een vaandelop tocht plaats. Behalve de Koningin der Nederlanden en de Prins-Gemaal verbleven de 13e september ook Jacoba van Beieren en Frank van Bor- selen in de ganzestad. Met middeleeuws ge volg trokken zij van het „Slot Ostende" naar het schietterrein, waar opschote gehouden werd. Op de Grote Markt werd Gravin Ja coba als schutterskoningin gehuldigd. L. W. DE BREE De plaatjes no. 20 en 25 zijn afkomstig uit de prentbriefkaartenverzameling van de Provinciale Bi bliotheek van Zeeland. 146

Zeeuws Tijdschrift | 1960 | | pagina 30