Zeeuws prentenboek ZEEUWS TIJDSCHRIFT No. 6 26. Verrassend groot is het aantal prentbrief kaarten waarop gemobiliseerden uit de jaren 1914-1918 zijn vereeuwigd. Al die jongens schreven onder „Militair" - d.w.z. ongefran- keerd - naar huis, dat zij het goed maakten en dat zij over zoveel dagen met verlof hoopten te komen. De oude ambachtschool in Zierikzee deed in die dagen dienst als kazerne. Daar staan ze dan, in veldtenue of in werkkleding, met kepi of veldmuts, met beenwindsels of -kappen. De rustende wacht zit er op zijn stoeltje bij. 27 en 28. Een vergissing. Zo luidde het wrange op schrift boven een artikel dat de Middelburg- sche Courant van 30 april 1917 wijdde aan de ramp, die Zierikzee in de afgelopen nacht ge troffen had. Een vliegtuig wierp zes bommen op het stadje. Grote verwoesting werd aan gericht in de Verbornebuurtstraat, de St. Domusstraat, het Groendal en de Molenstraat. Er vielen drie doden te betreuren. De N.R.C. wist uit doorgaans betrouwbare bron te mel den, dat het gebeurde aan een Engelse vliege nier te wijten was. De regering was voorne mens, in Downing Street van zich te doen horen. Het nieuws van de bommen op Zierikzee werd door de Middelburgsche Courant in de zelfde letter gedrukt als de rubriek Gevonden voorwerpen. Trouwens, de oorlogsverklaring van de Verenigde Staten aan Duitsland ver scheen evenmin met vette koppen, maar in bescheiden letters in de derde kolom van de krant. Overigens wel op de voorpagina. Voor de ordelievenden onder de lezers memoreer ik In no. 1 van deze jaargang Bommen op Sluis, oktober 1917 188

Zeeuws Tijdschrift | 1960 | | pagina 40