No. 6 ZEEUWS TIJDSCHRIFT In no. 5 van deze jaargang Bommen op Goes, december 1917 Hierneven, in no. 6 Bommen op Zierikzee, april 1917. De plaatjes werden in volgorde van ont dekking en ontvangst afgedrukt. 29. Sneeuw over het oude Middelburg. De foto van de Balans zal ongeveer drie en vijftig jaar oud zijn. De bomen in het plantsoentje prijk ten er nog niet lang. De gebouwen bleven tot 17 mei 1940 onveranderd staan. Op de achter grond de Sociëteit St. Joris, een voormalig schuttershof, dat van 1582 dateerde. De prachtige gevel, ,,zes traveeën breed, van twee verdiepingen, door een waterlijst ge scheiden, was opgetrokken in Gobertange en Ledesteen met zadeldak, waarin dakvenster tjes en sierlijke Vlaamsche topgevel van twee verdiepingen met in- en uitgezwenkte rollaag en driehoekig fronton, bekroond door een beeld van St. Joris." Aldus Dr. W. S. Unger in „De monumenten van Middelburg". De kinderen op de voorgrond hadden er geen weet van; maar het was fijn met zo'n iezebak. 30. Schaatsen op de Middelburgse vest, on middellijk links van de Koepoort, als men daar met de rug naar toe staat. Zou het ijs wel goedgekeurd zijn Er staat nog geen enkele tent. Opname van 1906, circa twintig jaar voor het „Park" van Nieuwenhove werd aan gelegd. 31. De Ijsbaan nabij de Seisweg bij Middelburg. Wat hadden ze de ruimte. Opname vermoe delijk van januari 1904. L. W. DE BREE De afbeeldingen no. 26, 27 en 28 zijn afkomstig uit de collectie van de Provinciale Bibliotheek van Zee land. 189

Zeeuws Tijdschrift | 1960 | | pagina 41