No. 1 ZEEUWS TIJDSCHRIFT Commissarissen voor van Z.K.H. de Souve- reine Vorst der Nederlanden. Zij werden van harte welkom geheten. Een Goesenaar schreef in die meidagen van 1914 een ingezonden stuk in de Middelburg- sche Courant. Hij sprak er zijn verbazing over uit, dat de hoofdstedelingen niet bij machte waren gebleken, aan hun feesten een bedeling voor de armen te verbinden. Goes had dit wel gekund. De leden van het feestcomité al daar hadden persoonlijk gecollecteerd! De op brengst bedroeg enkele honderden guldens. 37. Dit is de „speelplekke" van de Openbare lagere school te Westkapelle, in 1909 of 1910. Op een enkele uitzondering na zijn alle kin deren nog in de hoerendracht gekleed. Het jongetje met gebogen hoofd verraadt na een halve eeuw nog, dat hij juist een standje van de juffrouw kreeg. Het mocht, hopen wij, de pret en de pet niet drukken. 38. En dit prentje stelt de ingebruikneming voor van de Cau-brug te Zierikzee, anno 1918. Mr. J. P. Cau, de laatste telg van zijn geslacht, toonde een grote liefde voor zijn geboortestad. Om het de dorpsbewoners uit de omgeving gemakkelijker te maken en tevens om zijn vaderstad te verfraaien, liet hij uit eigen mid delen een voetbrug bouwen over de Verse- gracht, die het tramstationnetje van de stad scheidde. De foto bewaart het moment waarop de schenker het lint doorknipte. Mr. Cau wilde ook de Noordhavenpoort uit eigen beurs laten restaureren. Jammer ge noeg moest het gemeentebestuur dit plan voor leggen aan Monumentenzorg. Eer het onder ling beraad ten einde liep, was de heer Cau overleden. 39. Volledigheidshalve een overzicht van de Caubrug, die door de overstromingsramp in 1953 verdween. 57

Zeeuws Tijdschrift | 1961 | | pagina 57