Stallen De Dobbelaere ZEEUWS TIJDSCHRIFT No. 1 sieve, geconcentreerde havenindustriekern in het Sloe, waarvan Vlissingen een onder deel is en waartoe ook Middelburg en Goes in wezen behoren. Daarnaast zullen wij in de Kanaalzone een voortschrijden van ontwik kelingen zien, die op Gent georiënteerd is. Wat recreatie betreft kan men een grote ontwikkeling verwachten, ook vanuit Bel gië en Duitsland. De massarecreatie dient opgevangen te worden in die gedeelten, die dit kunnen verdragen; dus op de stranden, langs en op de afgedamde zee-armen en in een gedeelte van de duinen. De toegang tot die gebieden dient duidelijk en inviterend te zijn; zulks in tegenstelling tot die ge bieden die uit cultuur- en natuurweten schappelijk oogpunt of door hun bijzondere eigenschappen een massaal bezoek niet kun nen verdragen en dus gereserveerd moeten blijven voor de specialisten, die zich een moeilijker acces gaarne zullen willen ge troosten voor het genot, waarvoor zij spe ciaal gevoelig zijn. De kaarten liggen gunstig voor Zeeland, maar de Zeeuwen hebben het zelf in de hand wat er van gemaakt zal worden. P. Lako VOOR HEN, die regelmatig de land bouwbladen lezen, is de benaming: „Stallen de Dobbelaere" stellig geen onbekend begrip. Zeker niet, indien zij in teresse hebben voor de trekpaardfokkerijNu is Zeeland weliswaar nog een overwegend agrarische provincie, doch lang niet iedere Zeeuw is agrariër en als zodanig bekend met de ontwikkeling der trekpaardfokkerijNiet tegenstaande het feit, dat ook de Zeeuwse dagbladpers er meerdere malen aandacht voor vraagt. Eens per jaar zelfs met gebruik van de frontpagina's. Dat is dan ter gelegenheid van de jaarlijkse 2-daagse nationale trekpaarden tentoonstelling in Den Bosch. Een gebeurtenis, die grote internationale bekendheid geniet. Sedert 1921 in totaal 28 maal gehouden, met toenemend succes en onder groeiende belang stelling. In weerwil van de toegenomen moto- risatie in de landbouw. „Stallen de Dobbelaere" gaven bij al deze gelegenheden acte de presence. Met groot suc ces overigens, want hun triomfen werden tot dusverre door geen enkele fokker in den lande geëvenaard. Zij waren en zijn nog steeds als het ware het symbool van de kracht der Zeeuwse trekpaardfokkerij. Niet alleen op onze eigen „Nationale", doch eveneens ver 6

Zeeuws Tijdschrift | 1961 | | pagina 6