No. 2 ZEEUWS TIJDSCHRIFT en de Nederlandse studenten over de verschil lende studierichtingen in 1958 is als volgt: Zeeuwse Nederlandse studenten studenten Techniek26 19 Geneeskunde 17 14 Wis- en natuurkunde 14 15 Letteren 9 12 Politieke en sociale we tenschappen, psychologie, aardrijkskunde 8 12 Economie 8 11 Theologie 5 3 Rechten 4 8 Landbouwwetenschappen 4 3 Diergeneeskunde 3 1 Tandheelkunde 2 2 Totaal100 100 (Bron: C.B.S.) Hoewel de techniek uit alle delen der pro vincie de meeste studenten trekt, is toch rela tief de belangstelling uit Zeeuwsch-Vlaanderen het sterkst. Zeer opvallend is de Zeeuwsch- Vlaamse belangstelling voor de geneeskunde (meer dan de helft der Zeeuwse medische stu denten). De belangstelling voor de wis- en natuurkunde is het grootst in de steden van de Zeeuwse eilanden. De (protestantse) theo logische belangstelling concentreert zich voor al op het platteland der Zeeuwse eilanden, evenals die voor de landbouwwetenschappen. Conclusie. E nieuwe C.B.S -statistiek toont in ver- gelijking met vroegere gegevens een ge zonde ontwikkeling bij de Zeeuwse deelname aan het hoger onderwijs. Niet alleen neemt de deelname in het algemeen toe, doch ook de keuze der studierichtingen wordt steeds meer die van een moderne geïndustrialiseerde samenleving. Duidelijk ziet men de invloed van de na-oorlogse vestigingen van confessio nele middelbare scholen. Behalve Noord-Zee land hebben hiervan het gehele Zeeuwse plat teland en Goes geprofiteerd. We mogen nu hopen, dat de nieuwe wet op het voortgezet onderwijs deze ontwikkeling niet zal door kruisen. Behoort bij boekbespreking op bladz. 95. V d %0'STER,SCHELDE Noord-Beveland met oeverwerken en oevervallen tot 1961. (De vallen zijn schematisch aangegeven) 83

Zeeuws Tijdschrift | 1961 | | pagina 19