Zeeuws prentenboek No. 5 62. Dit is de dorpskern van het Duivelandse Nieuwerkerk tegen het eind van de eerste wereldoorlog. Nadat een verdwaald vliegtuig van de Brit se luchtmacht bommen had laten vallen op Zierikzee (zie jaargang 10, no. 6), brachten de Nieuwerkerkers een rood-wit-blauwe band om de torenspits aan, bij wijze van attentie- sein. Aan de voet van de zeskante reus stond de openbare lagere school, rechts daarvan rees de kerk. Vóór deze lag de bewaarschool. De toren, een bouwwerk uit het laatst van de vijftiende eeuw, werd in 1945 door de Duitsers opgeblazen. Deze barbarij kostte de aangrenzende school twee lokalen. Ten ge volge van de februari-ramp in 1953 verdween het restant, samen met de muziektent en het kleuterschooltje. Alleen de kerk bleef behou den. 63. Een foto uit de prille jeugd van het fanfare korps „Oefening en Uitspanning" eveneens in Nieuwerkerk. Het korps viert deze maand zijn zestigste verjaardag. De kleinste man van het gezelschap vol zelfvertrouwen, het hoedje scheef op de haren is de heer Jac. Heijboer, nu reeds jaren directeur van „de muziek". Bij het vijftigjarig bestaan, in 1951 dus, werd de heer Heijboer met andere wer kende leden van „Oefening en Uitspanning" koninklijk onderscheiden. 64. 65 en 66. In de morgen van 11 september 1903 raasde een vehemente storm over Zeeland. Op de Londense en de Rouaanse kade te Middel burg, op het Molenwater, de Groenmarkt, in de Seislaagte en in Klein Vlaanderen wer den bomen omvergeblazen. De „Middelburg-

Zeeuws Tijdschrift | 1961 | | pagina 28