De verongelukte hoogaars ARflï. 25. No. 5 ZEEUWS TIJDSCHRIFT sche Courantvan de 12e schreef: „Vooral erg is het wel in Klein Vlaanderen, tegenover het Gasthuis. Daar liggen ongeveer twintig boomen tegen den grond, waarvan eenige te recht kwamen op de huizen aan de overzijde, wat aan de daken groote schade berokkende. Dit alles doet ook de vraag rijzen hoe de toe stand der boomen in deze stad in het algemeen is en of een onderzoek daarnaar niet noodig mag heeten." In de Zandstraat viel een boom op de juist passerende stoomtram uit Vlissingen; hierbij verloor een jongeman het leven. Drie hoogaarzen, de „Arnemuiden 19", de „Arnemuiden 22" en de „Arnemuiden 25", op weg van Colijnsplaat naar de thuishaven, vergingen in de Zandkreek; vijftien vissers verdronken. De krant bevatte enkele dagen later een Bede om Hulp aan de nagelaten betrekkingen rato «n UoMdrufc Cmftr. v*n atr«»t«n, Middelburg, van de slachtoffers. „Wil men voorkomen dat oogenblikkelijke armoe en ellende hun intrede in de woningen dezer zwaar getroffenen doen, dan helpe men spoedig." De gebroeders Van Straaten drukten een prentbriefkaart van de „Arnemuiden 25". De achterzijde draagt de volgende gedrukte tekst: „Ter herinnering aan de ramp op 11 Septem ber 1903. Uitgegeven ten voordeele der na gelaten betrekkingen van de verongelukte visschers uit Arnemuiden Het was nog 1903, het jaar van de spoor wegstaking. 67. Bij gelegenheid van het huwelijk, gesloten tussen twee Middelburgse typen die in een tentwagentje naar het stadhuis waren gereden, liep veel volk te hoop. Het was in 1915 of 1916. Het paar bij de pui van het stadhuis, dienders rondom. Deze dienders gingen destijds, wanneer er brand was uitgebroken, de stad door met „brandhoorntjes", die een naargeestig, klage lijk geluid voortbrachten. Ditmaal geen brand, maar bruiloft. L. W. DE BREE M. G. Westerhof, Ned. Herv. predikant te Nieuwer- kerk stelde de plaatjes no. 62 en 63 voor reproduktie ter beschikking; de nummers 64 en 67 komen uit de verzameling van de Provinciale Bibliotheek van Zee land te Middelburg. 181

Zeeuws Tijdschrift | 1961 | | pagina 29