ZEEUWS TIJDSCHRIFT No. 1 In het begin van oktober begon de be schieting van Antwerpen. Maandag de 5e kwamen te Vlissingen vijf sleepboten aan, vol Belgische vluchtelingen. Een bijtijds opgericht provinciaal comité huisvestte deze mensen bij particulieren; maar op de eerste golf volgde een tweede, een derde. Een oorlogscorrespondent meldde daags voor de capitulatie van de Scheldevesting (8 oktober) een eindeloze stroom Belgen, die de stadspoorten van Antwerpen uitvloeide. Bij de Scheldekade scheepten honderden zich in naar Zeeland. Zo kwamen zij dan hier, met hun koffers en bundeltjes, hun hoedendozen en vogel kooitjes. Alle Concordia's en Amicitia's in Zeeland werden inderhaast in doorgangs huizen herschapen, ook het Middelburgse „Schuttershof" (75). Voor het pakhuis van Van der Kleyn Co. op de hoek van het Reigerstraatje had uitreiking plaats van kleding en dekens (76); het Agentschap van de Nederlandsche Bank in de Gortstraat beleefde ongekend drukke dagen (77); het Bureau voor Vreem delingenverkeer op de Markt hielp de vluch telingen bij het zoeken naar onderdak en ver leende bemiddeling bij het opsporen van ver misten (78). Op de achterplaats van het Mili tair Hospitaal poseerden Belgische geïnter neerden met een Duitse lotgenoot voor de Uiideefing van dekens, kledingstukken, enz. aan de arme vluchtelingen te Middelburg Eert oud Viaaniseh vrouwtje, van huis en haard verjaagd, Huisvesting aan het Informatiebureau te Middelburg er lederen dag bij de Nederl. Bank uitziet, tijdens het verblijf der Belgische vluchtelingen in Middelburg 24

Zeeuws Tijdschrift | 1962 | | pagina 24