ZEEUWS TIJDSCHRIFT No. 2 gekheid makende, opdat ze niet zouden gaan schreien van angst. Toen kwamen groote jon gens uit de 7e klasse (ze liepen tot de heupen in het water) onze kinderen halen en die op de trap gezet en naar boven. Toen de kinderen boven waren, het water rees nog steeds, ik en ook de andere onderwijzeres kousen en schoe nen uit en ook naar boven. Een van ons stapte in een regenput, waarvan het deksel was weg gespoeld, doch werd gered. Ik heb ze, toen we boven waren, verschoond en ieder van ons heeft een kleedingstuk uitgedaan en die heb ik haar aangedaan. Om kwart voor drie waren alle kinderen en ook wij behouden boven, de banken dreven door de klassen; tot kwart voor zes hebben we daar, omringd door een zee van water, gezeten. Eindelijk kwam er red ding, een bootje kwam kinderen halen, telkens 10 in getal en om 8 uur 's avonds, toen de kinderen weg waren, werden wij gehaald Als ik U vertel, dat het bootje tot de trap in school kon varen, behoeft U niet te vragen, of het hoog tijd was dat we naar boven gin gen." De genie werd ingezet om dijken te helpen dichten, een Provinciaal Watersnoodcomité zamelde gelden in voor de getroffenen. De vereniging „Handelsbelang" te Middelburg stichtte een kredietfonds, waaruit de Vlissingse winkeliers tegen matige rente konden lenen om hun zaken weer op gang te brengen. In 1906 konden nog geen wentelwieken te hulp snellen, men miste nog de radio en de amateurzenders. De stadsomroeper van Tho- len riep destijds op de hoeken van de straten de bezitters van paarden en voertuigen op, zich voor het reddingswerk te melden. Dat lijkt een groot verschil met 1953. Maar toch vergelijkt U de Vlissingse situatie in beide rampjaren eens. Als twee druppels water! De afbeeldingen: No. 83 en 84: De genie bij het dijkherstel in Oost Zuid- Beveland. No. 85 en 86: Oud-Vosmeer onder water. No. 87: De polders bij Hontenisse. No. 88: Van Gend Loos in Vlissingen. No. 89: De winkel van Simoni, maart 1906. No. 90: De winkel van Fibbe, februari 1953. L. W. DE BREE 60

Zeeuws Tijdschrift | 1962 | | pagina 32