Zeeuws prentenboek ZEEUWS TIJDSCHRIFT No. 3 (de nummers 91-96) Brand bij de Nedpam, juli 1924 Zomer 1924. Om iets van deze periode te proeven: een Londense conferentie onder voorzitterschap van Mac Donald tot na dere regeling van de Duitse herstelbetalingen. In de besprekingen zat weinig voortgang, de gedelegeerden gaven aan de Wembley-ten- toonstelling de voorkeur boven hun vergader zaal. De minister van financiën maakte bekend, dat de zilverbons van 2,50, model 1915, werden ingetrokken. Schrijvers van ingezon den stukken mopperden over de afwerking van het nieuwe rijwielbelastingplaatje. Middelburg bereidde zich voor op een groots feest. Driehonderdvijftig jaar was het geleden, dat de stad de zijde van de Prins ge kozen had. Er zou een openluchtspel worden opgevoerd, waarvoor P. C. Boutens de verzen had geschreven. Honderden burgers repeteer den avond aan avond op een terrein aan de Blauwe Dijk. De koningin zou komen. Er heerste een feestelijke stemming in heel de provincie. Toen werd Walcheren binnen een week door twee rampen getroffen. Op de 18e juli vergingen tijdens een overrompelende storm vlaag vijf vissersschepen. Vijftien vissers uit Arnemuiden en Vlissingen verdronken. De kermispret in de Scheldestad ging ondanks protesten door tot het bittere einde. Ter wijl de laatste lawaaierige vierders naar huis zwierden, de 24e juli omstreeks twee uur in de morgen, klom op de terreinen van de Ne- derlandsche Petroleum- en Asphaltmaatschap- pij aan de binnenhaven een man een ladder op om de inhoud van een tank te peilen. Er klonk een doffe knal en onmiddellijk schoot een metershoge vlam omhoog. Juist waren grote hoeveelheden ruwe Mexicaanse olie aan- 88

Zeeuws Tijdschrift | 1962 | | pagina 28