Zeeuws prentenboek Koninklijk bezoek 1907 No. 6 ZEEUWS TIJDSCHRIFT arriveerde in Middelburg een goederentrein met vijfenveertig paarden en twintig hof rij tuigen. Het stalpersoneel, zesendertig man sterk, ging door de stad als voorbode van een groots gebeuren. Op 29 april 1907 meldde de Middelbar g- scbe Courantdat H.M. de Koningin voor nemens was met Z.K.H. Prins Hendrik op nader te bepalen dagen in september een be zoek aan Zeeland te brengen. Beiden, vorstin en prins-gemaal, hadden de Zeeuwse grond reeds eerder betreden. Van 21 tot 25 augustus 1894 vertoefden Koningin Wilhelmina en haar moeder, de Koningin- Weduwe, Regentes, op Walcheren. Vijf jaar later kwamen zij beiden per extra-trein voor enkele uren naar Vlissingen, om er de Keizer en Keizerin van Duitsland op hun doortocht van Engeland naar Berlijn te begroeten. De 29e augustus 1905 reisden Koningin Wilhelmina en Prins Hendrik naar Vlissingen, om een bezoek te brengen aan het eskader, dat juist uit de Indische wateren in patria was teruggekeerd. De stormvloed van 12 en 13 maart 1906, die tweeëntwintig Zeeuwse polders onder wa ter zette, was oorzaak van een volgend ver blijf in deze provincie. Eerst de 12e september 1907 kreeg Zeeland de gelegenheid het koninklijk paar officieel en feestelijk te ontvangen. Het is nog maar kort geleden, dat Koningin Juliana, Prins Bernhard en de prinsessen zo'n officieel bezoek aan Zeeland brachten. Wen telwieken daalden op het Middelburgse sport terrein, een auto met de koninklijke standaard gleed de stad in. Feestelijkheden op de Markt, een wandeling over de Nieuwe Burg, een kerkbezoek. En dan voort, door de lucht naar Den Bosch en later op de dag nog naar Maastricht. Daags voor de komst van Koningin Wil helmina en Prins Hendrik, september 1907, 177

Zeeuws Tijdschrift | 1962 | | pagina 25