Zeeuws staatsrecht? ZEEUWS TIJDSCHRIFT No. 6 Want tijdens een kort oponthoud in Middel burg onderhield de koningin zich op het ach terbalkon van de salonwagen „op allermin zaamste wijze" met enkele autoriteiten en hunne dames. En in Goes reed de trein met zeer geringe snelheid langs het perron om het Wilhelmus, gespeeld door drie muziekgezel schappen, tot zijn recht te laten komen. „H.M. en Z.K.H. vertoonden zich voor de ra men en beantwoordden de luide toejuichingen met vriendelijk knikken en wuiven", aldus Hartman in zijn Gedenkboek. Pas na Rilland-Bath, waar het Wilhelmus en het Wien Neerlands bloed ten gehore wer den gebracht, mochten de koninklijke bezoe kers even zichzelf zijn. Om negen uur 's avonds kwamen zij aan het station Hollandse spoor aan. Daar wacht te een dichte menigte, die hen luide toe juichte De afbeeldingen: No. 108: Vertrek uit de Abdij voor een rondrit. No. 109: Op het terrein van de Maatschappij „De Schelde". No. 110: In Veere, aan boord van de „Wester- Schelde". No. 111: Aankomst bij het Katse veer. No. 112: Vloot -revue van vissersvaartuigen. No. 113: Op het stadhuis te Goes. No. 114: Aankomst bij het stadhuis te Terneu- zen. L. W. DE BREE Grenswijzigingsmoeilijkheden rommelen vaak nog na, zelfs al staat de grenswijzi- gingswet al geruime tijd in het Staatsblad. Met name is dit het geval, zodra de huisvesting van het gemeentebestuur en -personeel van de nieuwe eenheid aan de orde komt. In Schouwen hebben we op dit gebied merkwaar dige dingen ge zien. De raad van de nieuwe ge meente Brouwers haven (een combi natie van de voor malige gemeenten Brouwershaven, Zonne- maire, Noordgouwe en Dreischor) besloot nog niet zo lang geleden het stadhuis van Brouwershaven aan te wijzen als bestuurs centrum. Dat besluit heeft zowel in als bui ten de raad nogal beroering gewekt. De grootst mogelijke minderheid (de nieuwe raad telt elf leden) stemde tegen. Bij de laatstgehouden raadsverkiezing hebben zich enkele verschuivingen in de raad voorgedaan, wat o.m. tot gevolg heeft gehad een (meerderheids-)voorstel van bur gemeester en wethouders om, met intrek king van het destijds genomen besluit, over te gaan tot de bouw van een nieuw ge meentehuis in de buurt van het dorp Noord- gouwe. Ook dit besluit kwam in de ver houding 6-5 tot stand. Nu is het niet mijn bedoeling in de be leidsoverwegingen van deze zaak te tre den. Dit zou trouwens buiten het kader van dit tijdschrift vallen en bovendien zou men dan bekend moeten zijn met alle details van deze interessante zaak. Het gaat hier Rond griffie en secretarie door Mr. L. A.v. Splunder 180

Zeeuws Tijdschrift | 1962 | | pagina 32