No. 5 ZEEUWS TIJDSCHRIFT de gang van zaken in Middel burg uiteengezet. Ook voor de studiekring Ontwikkelingsproblemen blijkt voldoende belangstel ling te bestaan. Voor de eer ste keer vergaderde deze kring op 13 november 1963, ten huize van ir. J. L. van Sloten, Touwbaan 10, Zierik- zee. Dr. C. de Galan, verbon den aan het Economisch Tech nologisch Instituut te Middel burg besprak bepaalde aspec ten van de ontwikkeling van Zeeland. Deze kring zal ver der elke maand op een woens dag een bijeenkomst houden ten huize van een der leden. De studiekring Biologie zal eveneens maandelijks bijeen komen, op een donderdag. Voor de eerste maal vond de kringvergadering plaats op 14 november bij mej. dr. K. J. Hocke Hoogenboom aan huis. Dr. Hoogenboom verzorgde zelf een inleiding over een biologisch onderwerp. Ten slotte de gecombineer de studiekring voor Docu mentatie, Toponymie en Ge schiedenis. Deze kring verga dert voor de eerste maal op 19 november om 7.30 uur des avonds in de z.g. herenkamer van restaurant „Mondragon" te Zierikzee. Voorlopig berust de organisatie van deze kring bij de heren P. van Beveren en dr. J. L. Braber. Leden van het Zeeuwsch Genootschap, op Schouwen- Duiveland woonachtig, die voor één of meer van deze studiekringen belangstelling hebben, kunnen zich opgeven bij de heer N. A. van Wijk, Heereweg 27, Noordgouwe, tel. 01112-218. Zeeuwsch-Vlaanderen In samenwerking met de Heemkundige Kring is door de organisator van de studie- groep-in-oprichting Folklore en Dialect, de heer A. Hool- horst, op 26 oktober j.l. een bijeenkomst belegd in Oost burg, waar mej. dr. H. C. M. Ghijsen een lezing heeft ge houden over het onderwerp: „Kenmerken van het Zeeuws accent". Het gemeentebestuur van Oostburg had met grote welwillendheid de raadzaal van het gemeentehuis voor deze vergadering ter beschik king gesteld. Opgaven voor deelneming aan de studiekring „Folklore en Dialect" kunnen gericht worden aan de heer A. Hool- horst, Callenfelsstraat 37, Oostburg, of aan de heer ir. J. Roest, Tragel Oost 27, Schoondijke. Walcheren De studiekring Historie van Zeeland, onder leiding van ir. E. Niemeyer, heeft op 29 ok tober een bijeenkomst gehou den, tijdens welke een begin is gemaakt met vergelijkende kaartstudie aan de hand van 16e eeuwse en latere kaarten. In oprichting is een studie kring Litteratuur, onder lei ding van dr. J. van Ham; een oriënterende bijeenkomst zal plaats hebben op 27 november a.s. in het gebouw van de Provinciale Bibliotheek. Belangstellenden kunnen zich voor inlichtingen, of om zich voor deelneming op te geven, wenden tot dr. J. van Ham, Seisdam 24, Middelburg, of tot het secretariaat van het Z.G., Abdij 9. Algemene ledenvergadering Op 7 november j.l. hield het Zeeuwsch Genootschap zijn halfjaarlijkse algemene ver gadering in een van de zalen van het Zeeuws Museum. Mr. J. Moolenburgh en drs. A. C. Drinkwaard werden in het bestuur herkozen, resp. als voorzitter en bestuurslid. Mr. W. D. de Bruine werd tot secretaris benoemd. De beslissing over de con tributieverhoging en de sa menwerking met het Zeeuws Tijdschrift werd afhankelijk gesteld van de uitslag van het opinieonderzoek onder de le den. 159

Zeeuws Tijdschrift | 1963 | | pagina 31