Hl Zeeuws Tijdschrift De nieuwe jaargang NUMMER 1 14e JAARGANG 1964 Dit jaar is voor het Zeeuws Tijdschrift een jaar van vernieuwing. Daarvan zijn drie teke nen getuige: het uiterlijk, het innerlijk en de oplage. Het uiterlijk is voor de vierde keer gewijzigd. De ontwerper en ca 11 ig raaf Ch. F. Brand uit Breda heeft het nieuwe omslag ontworpen. Naar de mening van de redactie heeft hij kans gezien met een minimum aan middelen een evenwichtige typografische compositie te maken, kloek, maar toch elegant. In de op maak van het tijdschrift zijn ook wijzigingen aangebracht, een voorzichtig experiment, uit gaande van de overweging dat al te platge treden paden eens verlaten moeten worden. De oplage is om een zeer verheugende reden vergroot. Na een jaar proef heeft ons bestuur een contract gesloten met het bestuur van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen, waarbij zijn leden na contributieverhoging automatisch abonnee zijn geworden. In plaats van 600 hebben wij nu 1340 lezers, die door hun kwaliteit en door hun grote mate van spreiding ook buiten Zeeland een bijzondere klankbodem vormen. Het doel van het tijd schrift is toch in de eerste plaats Zeeland in de publiciteit te brengen. Overigens en dit betreft het innerlijk is het motto: verbreiding van kennis omtrent Zeeland en zijn bewoners vervallen. Daarmee wil uitgedrukt worden dat het documentaire karakter wat minder accent verkrijgt. Het opi niërende karakter en de polemiek die in de laatste jaargang al meer naar voren kwamen zullen als wij de medewerkers kunnen vinden meer nadruk krijgen. Ook het lichte genre verhaal en enkele culturele exponenten krij gen meer plaats. Wij denken daarbij aan poëzie en beschouwingen over literatuur en schilderkunst. De abonnementsprijs blijft dit jaar 10, een prijsstop die wij onszelf vrijwillig hebben opgelegd. Dat dit nog even zo blijft, ondanks de loonsverhogingen, danken wij vooral aan het grote aantal nieuwe advertenties. De ad verteerders zullen zelden de hoop koesteren dat hun omzetten er door worden vermeer derd. Zij zien kennelijk wel in dat het Zeeuws Tijdschrift een element is in de reputatiebe- hartiging van Zeeland. DE REDACTIE 1

Zeeuws Tijdschrift | 1964 | | pagina 1