Veronica en de krant Amsterdam is tot nu toe de enige provincie waar het theater is opgetreden. Hoe lang zal de Nederlandse Comedie zich nog staande houden tegen „de jongens". FLUOR Over fluoridering van het drinkwater heeft blok- nozem geen mening. De buitenkant van zijn den- tuur durft hij overigens met een gerust hart (nog) aan Bordewijk, de binnenkant aan de loodgieter te tonen. Maar daar nu niet van. Het gemeente bestuur van Meliskerke is tegen fluoridering, omdat daarmee een monopoliebedrijf iedereen lees: een minderheid hef gebruik opdringt. Wij dach ten toen wij dit lazen aan de gedachten die Prof. Krabbe in „Die Moderne Staatsidee" wijdde aan de democratische besluitvorming. Want wanneer het telkens toevoegen van fluor aan ons keteltje theewater te omslachtig blijkt te zijn en niets wijst er op dat dit niet het geval is dan be tekent niet-fluoridering het opdringen van een be sluit aan een meerderheid. MONOKINI Wij voelen ons wel in onze monokini staan. Nog was de inkt niet droog waarmee wij in ons vorige nummer de ideale maten van bikini's beschreven of wij bleken hopeloos bij de tijd ten achter te lopen. Tot overmaat van ramp heeft de Osserva- tore Romano een aanval gedaan op de „intellec tuelen" die hebben getracht het broekje met bretels te rechtvaardigen. Daar staan wij dan als half- intellectueel. Het wachten is op het circus Boltini dat naar Zeeland komt, waarna wij een monokini- monografie over de reacties van de Zeeuwse be volking hopen samen te stellen. BANK ZONDER TERRAS Als de lezer dit onder ogen krijgt zal de sociëteit „De Vergenoeging" te Middelburg het huis Dam 10 hebben betrokken, een herenhuis, dus dat klopt. Maar de Twentsche Bank zal ons een van de toch al schaarse terrassen op de Middelburgse Markt hebben ontfutseld. SENTIMENTELE AARDRIJKSKUNDE ,,'n Dagje uut in Aalten" was een K.R.O.-televisie- programma op 25 juli jongstleden. De Volkskrant schrijft: „De meeste mensen weten veel te weinig over Aalten", vonniste de stem achter het pro gramma. Daar had je hef al: je probeert je te be kwamen in je vak, leest grondig de krant, consu meert een aantal boeken en probeert op de hoogte te blijven van de belangrijkste zaken. Maar wat weet je eigenlijk helemaal van Aalten? Godlof is de t.v. er nog. De regisseur gaat met vrouw en kinderen op vakantie te Aalten, vindt het daar toevallig leuk en we hebben er weer een leerzaam televisie-programma bij. Na enige in Sneeuwwitjes- toon vertelde grapjes zegt de spreker ernstig dat in Aalten niet alleen veel bij het oude is gebleven, maar dat men er ook van aanpakken en moder niseren weet. Alweer iets waar je zo niet bij stil staat. Als het scherm zwart wordt krijgen we vóór Pater Leopold Verhagen even de tijd om te be seffen dat we ons in Aalten toch maar lelijk heb ben vergist, aldus de Volkskrant. NIVELLERENDE AARDRIJKSKUNDE In Renesse, Westkapelle en enige andere recreatie gemeenten zijn er door snotnozems wat laffe rel letjes aangericht. De reactie hierop was uiterst doeltreffend en nuchter. In Westkapelle zette de burgemeester de jongeheren koelbloedig op trans port en districtscommandant A. J. van Thiel van de rijkspolitie was er niet van ondersteboven. He laas komen vele andere reacties er meestal op neer de zaak op een sokkel te plaatsen. N.C.R.V.- televisiemedewerker Van den Berg kwam zelfs met het verwijt dat men alleen aan het toerisme wil verdienen en niet voor amusement wil zorgen. Wij kunnen ons dit amusement wel voorstellen. Het effect zou slechts zijn dat de rotzooi enkele uren later los komt. In onze grote steden werkt het amusement toch ook niet curerend! JO DE ROO De naam Jo de Roo ex Schorenaar, thans Krui- ninger is in onze deftige kolommen nog nooit genoemd, evenmin die van Piet Rentmeester ex Yersekenaar of die van andere wielrenners die als wij ons niet vergissen in het milieu van de in Goes te lokaliseren wielerclub „Theo Middelkamp" (Nieuw Namen! en ex wereldkampioen) zijn op gekweekt. De Roo heeft vele klassiekers op zijn naam. Vooral 1962 was zijn succesjaar: winnaar van Bordeaux-Parijs, van Parijs-Tours en van de Ronde van Lombardije. In 1963 weer winnaar van de laat ste twee wedstrijden. Nu is hij Nederlands weg kom pioen professionals 1964 geworden. Wij kunnen enigszins bevroeden welk een sterk karakter men voor zulke prestaties moet hebben. Het blijkt trou wens alweer dat de achterstand van de Zeeuwse sport vooral op de milieufactor is terug te voeren. Jo, proficiat en nog vele successen! Vg. 142

Zeeuws Tijdschrift | 1964 | | pagina 30