achter de papieren zolders moet je oppassen er is daar een Westkappelaar gebleven de papieren zolders het is nu allemaal dennebos vuile voeten heeft het koeiewachtertje vuile blote voeten en eiken avond bezopen van dat tonnetje wijn in den grond maar hij is wreed trekt zo'n blauwe mestkever de poten uit zo'n deftige dikke kever je moet dat beest zien zorgen over zijn bal de voeten van een dief je hoort hem niet aankomen de grond is er van vuil zand lekker is het in dat kotje als het regent soms komen ze achter je op kousevoeten met de klompen in de hand rénnen! de mooie Priene zit naast me op de rechtbank in de donkere souterrainkeuken onder de bogen van het Paviljoen wat is 't noe Krisje-die-Frans-kan: impersant of ampersant? Priene's zwarte ogen dansen Priene's witte musse danst alles aan Priene danst Priene Priene Priene Priene heeft lange benen onder d'r rokken ik weet dat lange blote schommelbenen ei' jie gin broek an, Priene? nee lange groezelige bleke benen heeft ze onder de keuze zo'n bruin jutterskind ze is hóóg in de boom geklommen boven mijn kop Priene is een ouwe toverkol met een dikke broek in een vormeloze zwarte zak loopt ze en de grauwe vlokken haar waaien haar om het hoofd dat zijn de jaren van de tapkast van Jannis met de bult waarom zou je niet zuipen als je geen raad weet? Priene is al zo lang dood en ouwe Joosje Kroep die om miereneiers groef en de Bokkeboer en Koos van Sokkel met 'r dertien kinders die ook al van Westkappel kwam samen met Louwtje lees je de Katakomben van Parijs in het prieeltje van Groomoe geld voor klompen hebben ze niet en in het bosje Tak staan de viooltjes in het voorjaar Gilles durft erom Gilles met de stoffige blote voeten Gilles heeft schoenen Gilles loopt met een zwarte flambard op Gilles is van de Partij Gilles is allang dood maar nu loopt dat Koelewijntje daar weer heb je hem zien schuiven zo even door het hondeweer? zó vroeg kun je aan strange niet komen of hij is er al geweest Leusje ook, die gaat het Oosten in 's ochtends in de grauwte als het stormt en de wind rammelend als een gek aan de jaloezieën dan komt Leusje al terug Leusje die allang dood is Lauriene ze gaat de witte schort doen vóór om naar binnen waar ze dienen moet dadelijk zal je de biefstukjus opsoppen met een korstje brood als de assiette van binnen terug komt Herr Regierungsrat moet elke dag een fles Bourgogne hij ziet zo rood! maar kip van Franco lust je niet over de drigt komtie de kip op een wit bordje pront vieze Franco met zijn schone kalekontkippen Mina van Franco is wel aardig loopt scheefkops want ze kan d'r ook niks aan doen maar Peppel is aardiger komt ook over de drigt Peppel is dood en Franco en Mina Peppel is grijs van den assie maar dat hindert niet we hebben egels onder het houtenverdommenisje Peppel zegt je moet ze melk geven de grote egel staat midden in zijn melkschotel en mijn bal is in de regenbak gevallen de aker doet kink aan het verwulf waar het galmt en groenig is het er maar ik mag niet want dan gaat de aker er óók nog in zegt Groopa Groopa is aardig maar eerst moet die kip drie keer kopjeonder driekeer moet dat Groopa is nergens vies van het is een reuzespektakel de kip is broeds en dan zitze onder een ijzeren pot te protesteren ik vind het ook een schandaal ik moet zo lachen Groopa is aardig hij lacht een beetje verlegen tegen me hij heeft een wit schippersbaardje en zijn pijp is altijd uit Moeder kijkt ook zo ze kijkt zo lief als ze me dat Brouwersvaasje toestopt dat ik alzolang mooi vind ziezo dat verkopen we niét! Moeder Moeder is boos op Tute Fikje is vannacht weer niet thuis geweest 29

Zeeuws Tijdschrift | 1965 | | pagina 33