Zeeuwse kroniek ningen in de directe toekomst een hogere prioriteit zullen krijgen dan tot nog toe het geval is. Het argu ment dat sportaccommodaties zo bijzonder duur zijn is niet overtuigend. Het exploiteren en instandhouden van accommodaties zijn lasten op begrotingen, die door het nageslacht als bewijzen van vooruitstrevend heid zullen worden aangemerkt. Vooral de Rijksover heid kan het verschijnsel sport niet met nota's blijven volgen. Ondanks de dankbaarheid voor hetgeen is ge schied, is een daadwerkelijk ingrijpen van het grootste belang. De jeugd, die niet kan worden opgevangen, doordat verenigingen een leden-stop hebben, kan niet blijvend aan het lijntje worden gehouden. Zij vraagt bevrediging van haar dadendrang, die via de sport op een gezonde wijze kan worden gekanaliseerd. Ge brek aan aandacht wordt des te bedenkelijker, indien men rekening houdt met de problemen van de beste dingsmogelijkheden van de steeds groeiende vrije tijd. De sport verdient meer dan de uiterste rand van de wetenschappelijke en bestuurlijke belangstelling, die zij zelfs nog in deze tijd en in ons land op verschil lende plaatsen geniet. M. P. de Bruin Doctor W. S. S. van der Feen-van Benthem Jutting Foto J. van der Kamp, Amsterdam Eredoctoraat Het tijdschrift Beaufortia (1964, vol. 11) is dedicated to Mrs. W. S. S. van Benthem Jutting." Deze opdracht hield verband met haar afscheid als conservatrice van het Zoölogisch museum te Amsterdam, dat op 17 de cember 1964 tijdens een bijeenkomst zijn bekroning vond in de toekenning van een eredoctoraat in de natuurwetenschappen van de Justus Liebiguniversiteit te Giessen. Het speciale nummer bevat een biografie van mevrouw Van der Feen - Van Benthem Jutting, een bibliografie en een systematische lijst van soorten en variëteiten door haar beschreven en van de nieuwe namen door haar gegeven met betrekking tot de Gastropoda (slak ken). Het is niet het enige tijdschrift, dat aan mevrouw Van der Feen werd opgedragen. Ook in het tijdschrift van de Nederlandse malacologische vereniging ,,Baste- ria" van 1 januari van dit jaar werd een dedicatie opgenomen, waarin achting en vriendschap door klinken. De artikelen weerspiegelen volkomen de be langstellingssfeer van mevrouw Van der Feen, die op het terrein van de malacologie (alles wat met week dieren verband houdt) een wereldnaam heeft ver worven. Mevrouw Van der Feen zowel als haar echtgenoot, de zoöloog drs. P. J. van der Feen, hebben beiden in vele opzichten sterke banden met Zeeland. Wij hopen, dat wanneer het echtpaar Van der Feen zich in maart in Domburg zal vestigen, het hun gegeven zal zijn nog veel op hun beider wetenschappelijke terreinen te presteren. Zeeland zelf zal hierbij niet worden vergeten! 34

Zeeuws Tijdschrift | 1965 | | pagina 38