BLOKNOOT OMBUDSMAN A Hef ietwat paranoïde Panoramaplan een eigen om- budscommissie in te stellen zou althans voor het Zeeuws Tijdschrift een levenselixer kunnen beteke nen. Zeeuwen spreken gemakkelijker binnens- dan buitenskamers over een en ander. Ofschoon de toon tegenwoordig toch wel fikser is, vide Zevibel, de dubbelstad, Goes, Nieuwland enz. Het maakt het leven in de provincie er niet vervelender op. Een mens hoort nog eens wat. OMBUDSMAN B Wie recensies leest over Zeeuwse schilderijexpo sities moet de indruk hebben dat coloriet, compo sitie, factuur en waf dies meer zij meesterlijk bloeien in het isolement. Aan die flauwekul heeft niemand iets. Een goede kritiek hoe persoonlijk ook heeft grote opvoedende waarde. Een elektrische deken doet de natuurlijke functies wegkwijnen. Een enkele keer verliezen wij een abonnee doordat een artikel hem onwel valt, al is het door ons contract met het Zeeuws Genootschap niet zo ge makkelijk ons kwijt te geraken. Hofland schrijft in zijn kwadraatpocket Opmer kingen over de chaos („De pers laat zich niet breidelen") over de controle van de Onverdraag zaamste Abonnee, die wil horen dat „niets zo ge zond is als het inademen van radio-actieve neer slag". Zie overigens bladzijde 17 van dit nummer als mede de komende nummers. O.B'. Valkenburg krijgt dus een logeerbelasting, waar mee „de vaste bezoekers voor hef hoofd worden gestoten". Dit laatste slaat op een kwartje, dus de stoof die horeca verwacht zal wel meevallen. De opbrengst zal f 75.000,per jaar bedragen. Horeca enz. heeft zelfs de vergelijking met maat regelen in Oost-Berlijn gemaakt. Het, hij of zij ziet dus wel in dat goede argumenten schaars zijn. Ten slotte droegen en dragen nazi's ook lange broeken, geen toereikende reden voor ons in korte broek te gaan lopen. Enfin „de notabelen waren tegen", al kunnen wij de definitie van deze groep slechts uit hun optre den afleiden. Ondanks de Onverdraagzame Abonnee zie Om budsman B blijven wij vóór dergelijke Oost- berlijnse maatregelen. Vandaar O.B'. Die Ulbricht toch! SCHIZOPHREEN (O.C.J Een bestuurslid vroeg de redactiesecretaris ophel dering over Louis Lockefeer's schizophrene Zeeuw" uit hef laatste nummer. Zo zit je meteen tussen bestuur en redactie in. Onze Dictionary of Sociology vermeldt s.v. schi- zophrenie splitsing van de geest, gekarakteri seerd door negativisme en hypochondrische, disso- ciatieve neigingen. De term heeft dementia prae- cox vervangen, omdat het meer om de ziekte dan om de leeftijd gaat. Fischer's Taschenausgabe over Psychologie spreekt ongeveer over die als ebenfalls organisch be- dingte Zustandschilder aufgefaszte sog. endogenen Psychosen, met een bijzin die hef fenomeen alleen nog maar onbegrijpelijker maakt (vooral door het onderscheid in een orale en anale fase). Het enige waar men waf mee kan beginnen is de karakte ristiek leptosoom (lang en slank). Voorshands voelen wij ditmaal meer voor het be stuurlijke dan voor het redactionele standpunt. O.D. Een spelletje van Koestier dat ik tegenkwam in Encounter is hef combineren van twee levende we zens tot één om een tweeslachtig karakter uit te beelden. Een Duitser noemt hij mimophant. Mimosa staat voor kruidje-roer-me-niet, huilen om een dooie kanarie. Een olifant paradeert met zijn dik huidigheid, Auschwitz-nicht-gewusst. Britten, combi neert hij tot leeuwen (in nood) en struisvogels (München). De struisvogel laat het altijd op nood aankomen; de metamorphose is dus automatisch, progressief en regressief. Wie vindt er iets voor de Zeeuw. Kamelehond? Kleurwisselend-meegaand maar betrouwbaar?I of!? Toch schizophreen? VOLGENDE T.H. De vierde Technische Hogeschool moet in Haarlem komen, aldus een studiecommissie waarin Kamer leden uit Haarlem en omstreken zitting hadden. Een betere plaats lijkt Alkmaar, althans volgens een commissie waarin Kamerleden uit Alkmaar e.o. enz. En dan maar pleiten voor het wederinvoeren van een districtenstelsel. Arme minister van finan ciën. INSTRUCTIEF Souburg's gemeenteraad vertrouwt de kostprijs van het in een gymnastieklokaal te plaatsen Engelse 36

Zeeuws Tijdschrift | 1965 | | pagina 40