Aantal leden op de provinciale bevolking (6-49 j.) (in procenten, bevolking 100) provincie totaal mannen vrouwen Groningen 29 36 21 Friesland 34 43 24 Drenthe 30 38 22 Overijssel 19 27 11 Gelderland 16 23 10 Utrecht 21 28 15 Noord-Holland 21 29 14 Zuid-Holland 18 25 11 Zeeland 16 21 10 Noord-Brabant 14 20 7 Limburg 13 19 6 Nederland 19 26 12 ACCOMMODATIES Sporthallen Nu het mogelijk is belangrijk goedkopere sport hallen te bouwen, die voldoen aan redelijke eisen, kan worden afgezien van een ook wel gehan teerde norm dat een sporthal exploiteerbaar is op een bevolkingsdichtheid van 80 a 10C.000 inwoners. Een bevolkingsdichtheid van 20.000 inwoners is voldoende voor een eenvoudige sporthal. Naast Middelburg komen de gemeenten Goes, Terneuzen en Vlissingen in aanmerking. Ook in kleinere plaatsen zal behoefte ontstaan aan deze accommodatie. In het bijzonder wordt dan gedacht aan Zierikzee en Oostburg. Indien deze uitrustingen gespreid over de provincie tot stand komen, kunnen deze de groeiende be hoefte aan beoefening van zaalsporten redelijk bevredigen. Zwembaden In de kanaalzone Walcheren is een groeiende be hoefte aan een goed geoutilleerd zwembaden complex. Gedacht moet worden aan een over dekte zweminrichting annex buitenbaden. Ook aan streekbaden van geringere omvang, mede bedoeld als instructiebad voor het schoolzwemmen en de recreatie voor de bevolking, bestaat behoefte. Plannen in uitvoering of in vergevorderd stadium van voorbereiding zijn de openluchtbaden te Hein- kenszand, Kortgene, Kruiningen, Oostburg en Hon- tenisse. Ook in Sluis en Vogelwaarde zouden streekbaden moeten worden gebouwd. Instructiebaden voor het schoolzwem-onderricht zogenaamde natte gymnastiek staan bij vele gemeentebesturen in de belangstelling. Enkele ba den zijn reeds aangelegd zoals in Schoondijke en Groede. Souburg heeft plannen een dergelijk bad te bouwen in een leegstaand schoolgebouw. Het laat zich aanzien, dat deze voorziening in de komende periode op vele plaatsen zal verrijzen. Vijftien instructiebaden gespreid over de provincie naast de overige zwembaden zullen nodig zijn. De mogelijkheid moet worden onderzocht of deze in een eenvoudige vorm overdekt te realiseren zijn. Veldsporten Zeventien sportvelden moeten in de provincie wor den verbeterd en ongeveer vijftien nieuwe velden zullen moeten worden aangelegd. Er zal ook aan dacht moeten worden besteed aan de daarbij be horende kleedaccommodaties. Door het ministerie van cultuur, recreatie en maat schappelijk werk werden voor de jaren 1960 tot en met 1965 subsidies ten behoeve van sportaccommo daties toegekend tot een waarde van 1.419.500, Zij hadden betrekking op zwembaden in Terneu zen, Axel, Goes en Hontenisse, opstallen op sport velden in Terneuzen, Zierikzee, Sint Maartensdijk, Kloetinge, Middelburg, Vlissingen, Westkapelle en Vogelwaarde en een sporthal in Vlissingen. 162

Zeeuws Tijdschrift | 1965 | | pagina 118