BLOKNOOT KOMT DAT ZIEN Hef rotlachertje van Jongschaap konden wij niet laten passeren. Ik mocht in het vorige nummer al waarschuwen voor de elektrische deken die onze lichaamsfuncties bedreigt, er kwam nochtans een dikke dame onderuitfascistisch nog wel. Tof het kermisnummer droeg ook de verongelijkte bij. Wij moeten bijkans dertig jaar teruggaan om deze pretentie van de kunstenaar tegenover de burger terug te vinden. Beter bewijs van de juistheid van hef stuk van Warren ware niet te vinden. Er werd trouwens al in de kring gesproken van „het vuile stukje" en „zou daar niets tegen te doen zijn". Helaas nee! Dit fascistische trekje hebben we nu eenmaal gemeen met alle dag-, week- en maand bladen van overal. Lachen, gieren, brullen. KAKODORUS Als Dorus zegt dat het hier naar vis ruikt gilt het auditorium. Maar misschien zijn het luisteraars die om heel iets anders gelachen hebben, maar bij het beeldromannetje worden ingeblikt. Hef filmpje „De gestolen Willem III" speelt in Veere met Zuid- bevelandse boerinnen. De dijk kwam, maar de be woners veranderden niets, zei een stem. Op een veelgestelde vraag pleeg ik altijd te antwoorden dat dit juist zo typisch is voor Noord-Beveland, waar men in één nacht het boerenpakje aflegde. Verder waren er een baron en wat gewoon volk, dat onderverdeeld was in loesjelingen en gedien stigen, allemaal even ongekarteld als de gebietste postzegel. Een stukje ongein dat weinig met Zee land te maken had. Maar van wie zou dat niet mogen? BEBOUWD KOM-PLEX In het nummer van 20 mei van De Telegraaf looft ene Gans Hef Parool om zijn verzet tegen het zuilenmonopolie. Beide kranten hebben meer ge meen. Amsterdam heeft het voorrecht twee kran ten te huisvesten wier horizon pleegt samen te vallen met de bordjes 50 km die aan het begin van de bebouwde kom staan. Het congres bijvoor beeld over de vaste Westerscheldeverbinding van 19 mei j.l. vindt men alleen in deze beide kranten niet terug. Niet dat iemand daardoor gepikeerd is. Het verschijnsel zegt immers meer over de bladen dan over de verbinding. ALLEEN VOOR EXPORT Er zijn nog steeds commerciële, politieke en amb telijke representanten in Ho/land die in de ver onderstelling leven, dat de andere provincies min der zouden meetellen. Het kon van ons (of van mij?) zijn, maar het is volgens de Volkskrant van 20 april van de voorzitter van de contactgroep exportdeskundigen. Het werd in het hol van de grootste welp (Den Bosch) gezegd. De grootste, want de voorzitter van de N.O.B. Wegtransport sprak van een van de „zeven schandaalpunfen en dat sloeg op de 10,5% die Brabant slechts krijgt van de totale wegeninvestering tot 1970. Randstad Holland voelt zich vaak meerderwaardig, zo loeide de kop van hef bericht. Dus toch niet alleen Amsterdam? FEIJENOORD-VLISSINGEN Donderdag 1 april, het Algemeen Dagblad. Een onzer redacteuren is in Ouagadougou in Opper- Volfa en ontmoet daar collega Cire Ba. Wat vraagt deze Cire? Hoe is het met Mouleyn en hoe is het tegenwoordig in Vlissingen? In „De Stem" van 30 januari schreef een commentator dat de Zeeu wen er razend knap in zijn zich zelf te verkopen. Daar houden wij ons nu maar aan. ANROTZOOIEN De juist afgetreden burgemeester van Rotterdam heeft bij de officiële (waarom ook niet?) opening van een vuilverbrandingsinstallatie gezegd dat hef probleem van de vervuiling landelijk moet worden opgelost om te voorkomen dat bepaalde streken of steden in een gunstige concurrentiepositie ko men. Hoe hebben we het nou? Door een fout in het sociaal-economisch bestel plegen vuilverwek- kers samen te klonteren. Zodoende weet de Rand stad overig Nederland van zijn mensen en koop kracht te draineren. Nu de wal het schip dreigt te keren zou heel Nederland er voor moeten op draaien. Zo kunnen er nog wel wat Mobiloiltjes naar Amsterdam toe en niet naar de Wester- schelde. Is dat zo erg? KOPPIE Mef zijn serie Toerist in eigen land in Het Vrije Volk is Alfred Kossmann enige jaren te laaf ge komen. Voor wie het wil nalezen: 23-2-'65. De Middelburgers die K. heeft gesproken willen liever niet dat Zeeland ontwikkeld wordt. Het was op een sociëteit waar de notabelen beschaafde borrels drinken (wonderlijk dat beschaafd niet op de notabelen slaat; insiders moeten nu die soos kunnen determineren, temeer daar er advocaten lid van zijn). Spaar ons zeiden de soosleden en geef ons geen dynamische commissaris. K. slaagde er niet in tot rust te komen, want op de Camp- veerse Toren kokhalsde hij, niet van de koffie, maar van hef vermoorde water. Niet op zijn ach terhoofd gevallen, die K., koppie zogezegd, dat wel weet te onderscheiden. 80

Zeeuws Tijdschrift | 1965 | | pagina 32