plaatsen over de verschillende categorieën zullen POTENTIËLE WERK-EN RECREATIEGEBIEDEN zijn verdeeld hangt zowel af van de vraag als van het aanbod. Het ondernemersinitiatief speelt hierin een grote rol. Daarmee is tevens gezegd dat een voortdurende bouwstop zou kunnen leiden tot een sterke relatieve toeneming van het kamperen. In ieder geval zijn omvangrijke investeringen no dig, zowel van de zijde der particulieren kam peerplaatsen zullen goede hygiënische voorzienin gen vragen als van die van de overheid. Een verzoek van de toeristen dat vaak wordt geuit is de vermeerdering van het aantal ontspanningsmo gelijkheden aan de kust voor het geval van slecht weer. Van de zijde van de ministeries van economische zaken en maatschappelijk werk, cultuur en recrea tie ontvangt Zeeland reeds enige jaren subsidie. Het gaat hier om de aanleg van jachthavens (Kortgene, Veere, Vrouwenpolder, Sint Annaland, Zierikzee, Kamperland), duinovergangen, duinwan delpaden, riolering (De Braakman), parkeerterrei nen, wegverbeteringen, een zwembad (Kortgene) en dergelijke. De subsidies bedroegen 3,1 miljoen. Voor de verbetering van de algemene accommo daties zijn nog zeer grote uitgaven te doen, die de kleine gemeenten in tegenstelling tot bijvoor beeld Rotterdam zich niet kunnen veroorloven. De plannen voor de komende jaren belopen ruim 45 miljoen, waarvan voor Schouwen-Duiveland 19 miljoen, voor Zeeuwsch-Vlaanderen ruim 11 130 3 bestaande- en potentiële werkgebieden E recreatiegebieden potentiële

Zeeuws Tijdschrift | 1965 | | pagina 86