Lijst van ruilovereenkomsten Met de onderstaande instellin gen, lichamen, etc. heeft het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen een ruilover eenkomst gesloten; de pübli- katies van deze instellingen komen dus regelmatig in ons bezit; volgens een overeen komst met de Provinciale Bi bliotheek van Zeeland wor den deze publikaties in de di verse catalogi van deze instel ling opgenomen. Zij zijn langs de gebruikelijke weg via de uitlening van de P.B. aan te vragen. The Academy of natural sciences, U.S.A. Albert R. Mann Library, U.S.A. Archeologische Werkgemeen schap Nederland, Zwolle. The Astronomical Institutes of the Netherlands, Leiden. Bayerische Akademie der Wissenschaften, West- Duitsland. Biblioteca de la Facultad de Ciencias Naturales y Exac- tas, Argentinië. Bibliotheek der Rijksuniver siteit Utrecht. Bibliotheek Technische Hoge school, Delft. Bond Heemschut, Amsterdam. Brabantia, prov. gen. voor kunsten en wetensch., Den Bosch. Dordrechts Museum, Dor drecht. Fondation Européenne de la Culture, Frankrijk. Gemeentelijke Archiefdienst Amsterdam. Genootschap Amstelodamum, Amsterdam. Genootschap voor geschiede nis van Vlaanderen (Socié- té d'émulation)België. Historisch Genootschap Utrecht, Utrecht. Historische Landeskommission für Steiermark, Oostenrijk. Historisch er Verein für den Niederrhein, W.-Duitsland. Johanniterorde, Den Haag. Kon. Belgisch Inst. voor Na tuurwetenschappen, België. Kon. Genootschap voor ge slacht en wapenkunde, Den Haag. Kon. Geschied, en Oudheid kundige Kring van Kortrijk, België. Ir. J. Volkers Dr. Duco de Waal J. Wagenvoort H. A. der Weduwen H. J. van Westen Ds. G. Wilgenburg Drs. H. van Woelderen S. P. van der Zee Van Hogenhoucklaan 60, Den Haag 15 Avenue de la Faisanderie, Brussel, België Poelendaleweg 9, Middelburg Burgh, Westerschouwen Groot-Valkenisse 11, Biggekerke Hofplein 11, Middelburg Nieboerweg 216, Den Haag Noordsingel 172, Middelburg Het lezingenprogramma 1965-1966 27 oktober 1965 Professor dr. A. Verhulst, hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Gent, België: „De ontwikkeling van het landelijk land schap in Vlaanderen tijdens de Middel eeuwen." 24 november 1965 Drs. P. Obbema, conservator van de wes terse handschriften aan de Rijksuniversi teit te Leiden: „Het Oera Linda Boek". 15 december 1965 26 januari 1966 Dr. J. G. N. Renaud, wetenschappelijk hoofdambtenaar bij de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodemonderzoek: „Kastelen in Zeeland". Dr. P. J. Meertens, tot 30-9-1965 verbon den aan de Koninklijke Nederlandse Aka demie van Wetenschappen, Centrale Com missie voor onderzoek van het Neder lands Volkseigene: „Het sociale leven in Middelburg in de 2e helft van de 19e en het begin van de 20e eeuw". 23 februari 1966 Ir. E. Stamhuis, c.i., hoofd van de afdeling kunstwerken en planning Deltadienst, Rij kswaterstaat „Wetenschap en Werkelijkheid in de Wa terbouwkunde". 30 maart 1966 Dr. Alfred Mozer, verbonden aan het ka binet van dr. S. L. Mansholt te Brussel: „De Europese Economische Gemeen schap". 20 april 1966 Professor mr. Th. de Smidt, hoogleraar aan de stedelijke Universiteit te Amster dam: „De Jurisprudentie van de Grote Raad van Mechelen en Zeeland". Deze lezingen zullen gehouden worden in het gebouw van de Provinciale Biblio theek van Zeeland, Abdij 9, Middelburg. Aanvang des avonds om 20 uur. Lezingen, te houden in de plaatsen Hulst en Zierikzee zijn nog in voorbereiding. 229

Zeeuws Tijdschrift | 1965 | | pagina 17