Zeeuws Tijdschrift Zeeland, land zonder teveel mensen NUMMER 5 15e JAARGANG 1965 Drs. J. H. Abbas Het jaar 2000 begint een steeds grotere rol te spelen in allerlei beschouwingen over de toe komst en daarmee ook in het individuele leven van de meeste mensen. Dit komt niet omdat het toevallig het elfde lustrum is van het einde van de 2e wereldoorlog, maar omdat het op grond van ons tientallig rekenstelsel een overgang is van de ene eeuw in de andere en tevens ook van het ene millennium in het andere. Vooral echter is het zo belangrijk aan het worden omdat het grootste deel van de thans levende bevolking, wanneer er zich geen catastrofes voordoen, deze overgang mee kan maken en waarschijnlijk ook mee wil maken. Veel wordt er geschreven over wat er dan technisch allemaal mogelijk zal zijn en op welke wijze dit van invloed zal zijn op het leven van alledag van de dan levende mensen. Deze voorspellingen zijn echter niet veel meer dan fantasieën naar aanleiding van wat zich nu al vaag begint af te tekenen. Eén van de voorspellingen is die over het aantal mensen dat er dan in Nederland zal wonen: 20,5 miljoen! Gelukkig beginnen steeds meer mensen zich af te vragen of het wel gewenst is om met inspanning van alle „krachten" dit aantal te verwezenlijken. Momenteel wonen er in Nederland 12,5 miljoen mensen. Volgens de laatste gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek zullen er in het jaar 2000 20,5 miljoen mensen wonen, dat is dus 8 miljoen mensen meer dan thans. Volgens de sterftecijfers van de afgelopen jaren zouden er tot het jaar 2000 nog ca, 4 miljoen Nederlanders doodgaan zodat om het aantal van 20,5 te krijgen in de 35 jaar die ons nog scheiden van het jaar 2000 12,5 miljoen Neder landers geboren zullen moeten worden, dat is dus evenveel als er thans leven. Als men zich goed realiseert dat er in 35 jaar evenveel Nederlanders geboren zullen wor den als er vandaag aan de dag leven, dan heeft het dacht ik wel zin zich af te vragen of men dit nu maar op zijn beloop moet laten of dat men pogingen aan wil wenden om enige miljoe nen minder geboren te laten worden. 237

Zeeuws Tijdschrift | 1965 | | pagina 1