Zeeuwse kroniek gemaakt aan het provinciale belang Ons com mentaar nu niet meer tussen haakjes. In Zeeland komt geen Europa-wegwij moeten er op aansluiten. De uitvoerbaarheid is neergelegd in beschouwingen, prognoses, technische studies. Bemoeien zich er mee Rijks- en Provinciale Water staat, België's Bruggen en Wegen, Oost-Vlaanderen, de spoorwegmaatschappijen in beide landen, grote aannemers en financiële groeperingen. Een Belgi sche verkeersstudie zegt: ook drie tunnels bij Ant werpen zullen overbelast zijn; zorg a.u.b. voor een eigen verbinding bij Terneuzen. Zeeland zoekt naar een nieuw structuurelement, een kustweg die Rotterdam met Gent enz. verbindt via de eigen toekomstige nationale zeehavens. Maar de heer Lockefeer heeft nog een argument, een on-gehoord argument en zoals U zult zien juist daardoor geen argument. Is er in Middelburg al niet eens gezegd: Die verrekte roomse tunnel van Lockefeer? Toch wel iets voor het concilie! Onder het motto: roomse tunnel en roomse doorbraak? NOG EEN DISCUSSIE Heemschut heeft, geholpen door de Rijksplanolo gische Dienst, het Eurotel in Vrouwenpolder getor pedeerd. Aan de Raad van Sate legde het een serie tegen elkaar gedrukte profielen voor van gothische paradepaardjes in Zeeland met daartussen de glas- beton rechthoek van Eurotel. Architect E. F. Groos- man tekent in de P.Z.C. bewust op even verwerpe lijke wijze de t.v.-toren, een silo, een waterforen, Scheldekranen en een P.Z.E.M.-schoorsteen in het silhouet. Drie jaar werkte Zeeland in opdracht van hogerhand aan een nieuw streekplan waarin het Eurotel zou worden mogelijk gemaakt. Na drie jaar kwam het oude sky-line-aapje weer uit de mouw, aangevuld met misselijke verhalen over de „happy few". Drie jaar werk voor niets. Wie is er nu eigenlijk achterlijk? Genoemde dienst in ieder geval niet voorlijk zoals uit opvattingen over het Westerscheldebekken enige jaren geleden al geble- M. P. de Bruin Het eerste meisje „Komisch voor ons, in coëducatie opgegroeiden, zijn de problemen uit de dagen dat de eerste meisjes de eeuwenoude mannenmaatschappij binnendrongen: ze moesten een paar minuten eerder binnen zijn dan de jongens, daar „gemengd binnentreden" onwelvoeglijk werd geacht. Dat de docenten moesten wennen aan vrouwelijk gehoor spreekt vanzelf." Aldus dr. F. G. van der Poll in een bijdrage in het gedenkboek „Zeshon derd jaar Stedelijk Gymnasium Middelburg". Nog in de schooltijd van mejuffrouw dr. H. C. M. Ghijsen (1902-1905) moesten de meisjes niet alleen enkele minuten eerder binnen zijn, maar moesten zij ook een andere weg naar school volgen. De jongens zaten meestal op wat later het stoepje van Hioolen genoemd werd, Lange Burg C 85/86. Het eerste meisje op het gymnasium was Wilhelmina A. van Trigt zoals uit de lijst van leerlingen vanaf 1879 achter in het gedenkboek blijkt. Zij staat als laatste vermeld onder het rijtje van 1 september 1886. Haar vader, E. A. van Trigt, was Het „stoepje van Hioolen", 9 maart 1925 257

Zeeuws Tijdschrift | 1965 | | pagina 21