PROTESTANT KATHOLIEK PROTESTANT KATHOLIEK Clarisse Coeveringe Colijn (Kolijn) Clement (van der Poest Clement) Dalebout (Kattendijke, Wil- helminadorp) van Dalen van Damme Claeijs (uit Kaprijcke ca. 1860) Clarijs Courtin Dankerse Dees (den) Dekker Dieleman Dobbelaar Does (19de eeuw bekend van Doeselaar Dominicus Dronkers de Dood van Doorn van den Dorpel van Dortmond de Dreu Daalman van Dalen van Damme (afkomstig uit Brabant; andere tak uit Zeeuwsch-Vlaanderen) Depondt (uit O.-Vosmeer 1886) Dobbelaar Does Dogge (Dhooge) Doene (van twee broers, overleden ca. 1945 en ca. I960, heette de een officieel Doene" en de ander ,,Hoene"; in de 19de eeuw was de (on officiële) schrijfwijze van hun vader ,,d'Hoene". Verwantschap met de 17de en 18de eeuwse fa milie ,,Doen(s)" is nog niet gevonden) Donkers (uit Brabant afkom stig; uitgestorven in 1933) van Doorn van den Dorpel (sinds 19de eeuw) van den Dries (ca. 1900) Driedijk (Drijdijk) van den Dries Men zegt hier: ,,'n Stik grond ligt ten driessen", d.i. die grond is ruig begroeid, omdat ze niet bewerkt wordt of niet bewerkt kan worden wegens de onge lukkige ligging: laag en nat, bultig, een verloren" hoekje. Zo heet een hoek grond onder Oudeiande, nabij de Villa van Lijn Mesu, aan de zuidkant van de Meuldiek nü nog ,,Den Driessen"; thans is daar alles verkaveld. Driesprong ('s-Gravenpol- der) van Dijke Eckhardt van den Ende (van der Endt) Eggebeen (Wolphaartsdijk) Eversdijk Fierloos Fossen ('s-Gravenpolder en Oosteinde) Fraanje van Fraassen Franken (Fransen van de Putte) Frederikse (Biezelinge) van Dijke ('s-Heerenhoek) van den Ende (van den Ein de) van Eikeren Geelhoed Hierop een aardig grapje: Van 18961938 was burgemeester van Hoedekenskerke de heer J. Slegt. Die trouwde een mej. Geelhoed. Wanneer een Zeeuws lid van de Raad aan een ander het burgemeesterspaar moest voorstellen gebeurde dit altijd aldus: ,,De heer en mevrouw Slegt-Heelgoed". Geense Glerum van Gilst Goeman ('s-Heer Abtskerke, Goes) Grand (Lagrand) (Merkwaardigerwijze vonden we deze naam al vóór de Franse Tijd, omstr. 1775, te Kwaden- damme) Franse (Enige families, al len van dezelfde stam, noemt men hardnekkig Franke") Griep (Hoedekenskerke, Ka- pelle) Groenewege (uit Hoekse- waard) van der Guchte Gijzel (Oosteinde) Haring Harthoorn van der Have Heistek ('s-Heer Arends- kerke) van Hekken den Herder Heijboer Heijligers (Nisse) Hoebeke (Nisse) Uitspr.Oebeeke Hoekman Hoek van Dijke Hoogenboom Hoogesteger Hoogstrate Hollemans Houtekamer (Wemeldinge) Huisen Huissen (Huisso(o)n) Hundersmarck Iverse van Iwaarden Gerritse van Gessele (van Gestel) Geus (in de 18de eeuw lijkt verwarring op te treden tussen de namen Schreurs (altijd uitgesproken als ,,Gruus" en Geus) Geijs Goense Govers Grim (de naam zou oor spronkelijk ,,Grimminck" zijn, zoals sommige fa milies nóg heten. In de B.S. vindt men „Grim ming" en „Grim" in de zelfde familie. Ook heeft de B.S. een enkele keer de verschrijving „Rim- minck") van der Guchte sinds ca. 1900) Heibloem (uitgest. 19de eeuw) van Hekken (uitgest. 1818; thans nog in Middel burg) Hoebeke (Ook geschreven als „Obeke"; uitgest. 19de eeuw) Hoene (zie: Doene) Hoogesteger (Goes) Hoogstrate (ca. 1900) Hoondert Huige Huisen Ivens (uit Zeeuwsch-Vlaan deren) 260

Zeeuws Tijdschrift | 1965 | | pagina 24