BLOKNOOT KWAST VOOR MENEER Wij zijn niet al te beste imago-bouwers in Zeeland. Imago's komen er genoeg maar wij breken hen bij de verkoop eerder af dan dat wij hen retoucheren. De opening van de Oosterscheldebrug werd niet gepresenteerd met het vakmanschap dat tegen woordig belangrijker schijnt te zijn dan het ge presenteerde zelf. Vernissage is toch wel een mooi woord. Als journalisten het verzoek krijgen een andere zaal (of biljartkamer) op te zoeken omdat de autoriteiten dat liep aardig tegen een half duizend aan in aankomst zijn, komt daaraan geen vernis te pas. Dat komt je dan in volwassen nationale dagbladen te staan op vlerkachtige en kinderachtige verslagjes. Kwast voor meneer. Waarom was U zo kinderachtig scherp dan? Be lees de kringen, voor wie „doorbraak" niet in het vrome woordenboek staat, maar wil niet mij belezen. Ik heb dit niet nodig en dat weet ge genoeg uit ervaring met mij. Met vriendelijke groet, w.g. LOCKEFEER Dit mag gerust in het Z.T. zo meldt het P.S. Graag! De heer Lockefeer wordt wel eens boos, maar je kunt best met hem polemiseren. En dat laatste is een weinig ontwikkeld Zeeuws gebruik helaas. Van belezen is mijnerzijds geen sprake, wel van een poging tot milde satire (een genre dat gelukkig in ons land wat populairder wordt). Het „argument" Roomse tunnel kan dan ook naar twee zijden snij den. Wie de pleister past, plakke hem op de wond. PET VOOR MENEER Een artikel in de P.Z.C. van de hand van prof. Groenman over de samenvoeging van gemeenten maakte de indruk van een ingezonden mededeling. Het ging mijn pet te boven, maar dat lag maar ten dele aan mijn hoofddeksel. Vele anderen vonden het ronduit pet, weer anderen zeiden: gooi hef zaakje maar in mijn pet. Het had wel effect. De gemeenteraad van Kloetinge aldus het verslag in De Stem stelde een krediet beschikbaar van 500 florijnen voor de kosten verbonden aan het uit brengen van een advies over de gemeentelijke her indeling door de deskundige bij uitstek op dit ge bied, de genoemde hooggeleerde. Maar wat doe je tegenwoordig voor 500 gulden? BLOKNOOTKREET Het bloknoot/e Roomse Tunnel in het Z.T. no. 5 van 1965 geeft oud-gedeputeerde en oud-burgemeester A. L. S. Lockefeer de volgende reactie in de pen, met inbegrip van de toestemming haar af te druk ken. De Roomse tunnel is geen argument en wordt door mij ook niet als argument gebezigd. Het is misschien een voor U (d.w.z. ondergetekende Vg) on-gehoorde uitdrukking. Niet voor anderen. De uitdrukking is niet van mij (A. L. S. L.), maar komt uit Middelburgse kring. Verwondert U dat zo in het land, waar een Irenelied over „Het plan van Rome's vos" werd gemaakt? Gelukkig heeft het concilie andere zaken behandeld dan deze klein-steedse of provinciale. DE MUZE EEN TYPISTE? Culturele achterstand van de provincie: te weinig creatieve elite. Het slaat op Noord-Brabant en is een conclusie van een medewerker van het Pro vinciale Opbouworgaan in een artikel in het twee maandelijkse „Noord-Brabant". De Stem van 15 ja nuari jongst/eden laat dr. C. Verhoeven reageren. De gemeenten zouden de creatieve elite meer in de watten moeten leggen? Hoe dan? Door de mensen meer creatieve beroepsbezigheden te laten kiezen of door er zorg voor te dragen dat er minder naar Amsterdam vertrekken? De maatstok is ondeugdelijk. Het domicilie is een onbruikbaar criterium. Is het niet belangrijk welk percentage van deze groep in Amsterdam door Brabanders wordt bezet? Is de tegenstroom niet van betekenis? Ne derland is eigenlijk één provincie met één pro vinciale hoofdstad. Het klimaat is daar nu eenmaal gunstiger. Wat een kunstenaar voor het leven be tekent moet afgewacht worden en niet voorgeschre ven. Het voorstel om gemeentelijke suikerzakjes te doen ontwerpen haalt het niet bij de mogelijkheid „an te rotzooien". Misschien is de Brabantse geest te melancholisch om enthousiast creatief te zijn, misschien is het naar het woord van Rogier de culturele inertie van de katholieken, misschien de haastige industrialisatie. Maar telt de muze die van half negen tof zes uur op een kantoorkruk zit niet mee? Een reeks vragen, waarop het zoeken van een antwoord meer met cultuur te maken heeft dan een pasklaar antwoord zelf. Wij, zelfgenoeg zame volksontwikkelaars, zijn weer eens gewaar schuwd. Vg. 24

Zeeuws Tijdschrift | 1966 | | pagina 24