Mededelingen van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen Uitgaven Verschenen is een herdruk van het boek van dr. W. S. Unger De geschiedenis van Middelburg in omtrek (le uitgave in 1954). Voor leden van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen bedraagt de prijs 3,90, voor niet-leden is de prijs f 4,90. Bestellingen te richten aan het secretariaat van het Zeeuwsch Genootschap, Abdij 9, te Middelburg. Nog verkrijgbaar is de uitgave van de Werk groep Historie en Archeologie: Zeeuwse Stu diën I, Beeldend Recht, tekeningen bij straf vonnissen uit Zieriksee (XVIe-XVIIIe eeuw) door J. Th. de Smidt en M. P. de Bruin. Voor leden van de werkgroep is de prijs f 2,25, voor andere belangstellenden 3,25. Bestellingen door storting op giro no. 65 00 87 t.n.v. mr. Tina Kannegieter onder vermelding van het woord „Zeeuwse studiën I". De Werkgroepen Werkgroep Palaeontologie Op 12 januari 1966 kwamen tien leden van het Genootschap bijeen ten huize van me vrouw en de heer Van der Feen te Domburg, waar in de loop der avond de Werkgroep Pa laeontologie van het Zeeuwsch Genootschap dei- Wetenschappen werd opgericht, die zich ten doel stelt de palaeontologie in en van Zeeland te beoefenen en te verbreiden. Ter bereiking van dit doel is een werkprogram ma opgesteld, waarin o.a. voorkomt het orga niseren van bijeenkomsten, het verantwoord opsporen, verzamelen en beschrijven der vond sten, het bevorderen van de publikat.ie van verantwoorde artikelen en literatuurdocumen- tatie, terwijl tevens is gedacht aan een centrale registratie van al het in Zeeland gevonden materiaal, dat verspreid ligt onder berusting van particulieren en musea. Tot uiting is gekomen, dat het verzamelen en collectioneren nog steeds van belang is, aange zien voor diepgaand wetenschappelijk onder zoek een ruime hoeveelheid vergelijkingsmate riaal noodzakelijk is. Het aantal leden van het Genootschap, dat thans in de werkgroep verenigd is bedraagt 16. Men kan zich bij de werkgroep aansluiten door zich bij het bestuur van de werkgroep aan te melden. Het ontwerp-reglement, dat nog door het bestuur van het Genootschap moet worden goedgekeurd, voorziet in een aparte contributiebetaling, welke voor 1966 is vastgesteld op 2,50 per jaar. Het bestuur van de werkgroep is als volgt samengesteld: Voorzitter: drs. P. J. van der Feen; Secretaris: drs. A. C. Drinkwaard; Penningmeester: J. M. Moraal; Toegevoegd lid: drs. G. Kortenbout-v. a. Sluijs; Toegevoegd lid: ir. J. A. Trimpe Burger Het gironummer van de heer Moraal te Vlissin- gen is 49 31 19. In de volgende Mededelingen na mens het Genootschap zal een ledenlijst van de werkgroep worden opgenomen. Werkgroep Landschapsvorming Op 27 januari 1966 werd in de raadzaal van het gemeentehuis te 's-Heerenhoek door twaalf le den van het Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen de sectie landschapsarchitectuur of ficieel omgezet in de werkgroep voor landschapsvorming LEVEND ZEELAND Op deze eerste bijeenkomst, welke mede door enige belangstellenden werd bijgewoond, hield ir. F. H. Klokke een lezing over het „Buiten wonen" en de wijze, waarop door de stedebouw- kundige daaraan vorm moet worden gegeven. De volgende bijeenkomsten zullen zijn gewijd aan: Houtgewas in Zeeland in verleden, heden en toekomst I (3 maart); Wonen in het land schap II (begin april); het Oosterscheldebekken (begin mei). Het bestuur van de werkgroep wordt gevormd door: Ir. J. van der Linden, voorzitter; Jhr. Mr. H. J. Ortt, secretaris; Drs. A. C. Drinkwaard, penningmeester; N. M. de Jonge; R. O. M. Waelput. Zij, die belangstelling hebben voor het deelne men aan deze werkgroep, gelieven zich in ver binding te stellen met de secretaris van de werkgroep, IJsselstraat 96, Middelburg. Tel. huis 5179, tel. kant. 2746. 27

Zeeuws Tijdschrift | 1966 | | pagina 27