de groene zone niet zal helpen. 13. De schadelijke invloed van verontreinigde lucht op de waterwinning is niet bijzonder groot, tenzij deze winning geschiedt met be hulp van, door verontreinigde lucht, be smet oppervlaktewater. 14. Eerder zal een optimale beteugeling van de luchtverontreiniging een probleem kun nen opleveren voor het zuiver houden van het water. Want als men alles keurig op vangt, waar moet men er dan mee naar toe? De enige uitkomst lijkt de zee, maar dan moet de afvoerleiding reiken tot in de stroomgeul. 15. Tenslotte worden enkele beschouwingen ge wijd aan de toepassing van de Hinderwet en de inschakeling daarbij van een com missie van deskundigen en van bestuurders. Daarbij komen als desiderata naar voren de instelling van een provinciale commissie ter bevordering van uniformiteit bij het be oordelen en het opdragen van de toepassing van de Hinderwet aan hoger gezag dan de gemeentebesturen, omdat hier bovenge- meentelijke belangen in het geding zijn. Het beleid van de ene gemeente (toewijzen van eenheden luchtverontreiniging aan be paalde bedrijven) kan van invloed zijn op de mogelijkheid eenheden toe te delen aan een ander bedrijf in een buurgemeente en daardoor op de vestigingsmogelijkheid van dat bedrijf in die gemeente. 16. De vergadering meent de benadering van deze gehele problematiek te moeten zien tegen de achtergrond van een afweging tussen welvaart en welzijn, waarbij onder ogen moet worden gezien, dat een situatie kan komen, waarin een beperking van de eerste zal moeten worden aanvaard teneinde een onduldbare achteruitgang van de twee de te verhoeden. De bijeenkomst werd door 21 personen bijge woond. Het gemeentebestuur van Vlissingen komt dank toe voor de geboden gastvrijheid en de betoonde belangstelling door de aanwezig heid van twee leden van het college van bur gemeester en wethouders. Lijst van nieuwe leden van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen benoemd in de vergadering van 4 oktober 1966 Jhr. Drs. P. A. C. Beelaerts van Blokland v. d. Baanstraat 28, Wolphaartsdijk Ir. H. J. M. Bekker Statenlaan 80, Middelburg K. C. J. van Bennekom Zuiverseweg, Domburg Mej. Drs. C. H. Biersteker Schipperstraat 21, Yerseke P. J. W. Boeren Lyceumstraat 4, Hulst J. E. van Boeyen Markt 28, Tholen P. J. Bom 's-Gravenhoek, Colijnsplaat Mr. E. J. N. M. Bogaerts Breantelaan 11, Vught G. K. Brouwer Van Woel derenlaan 8, Vlissingen P. A. N. Bijl Mortierenstraat 2, Middelburg L. Cnossen J. W. Frisostraat 32, Krabbendijke Ir. J. P. Dommisse Essenburgsingel 73, Rotterdam A. M. Dumon Tak Meiwerfweg 14, Gapinge Mr. I. J. Dutilh Eendrachtsweg 61, Rotterdam Mr. A. Gast Schuitkade 5, Brouwershaven A. L. van Geesbergen Poststraat 32, Zierikzee J. H. van Geldere Lijsterbeslaan 29, Middelburg Drs. A. van Geuns Phloxplein 14, Den Haag Drs. H. P. W. Ghysen Nachtegaallaan 14, Wassenaar Dr. A. L. de Groot Zuidweg 12, Schuddebeurs J. Gunst Kloetingseweg 56, Goes H. Haiandrikman Nachtegaallaan 68, Goes L. A. Hartman Noordsingel 74, Middelburg Mr. C. J. M. van Hees J. v. Lennepstraat 2, Terneuzen Mr. H. F. M. v. d. Heyden Berkenlaan 17, Middelburg Mej. J. A. van Heyningen Gem. archief, Goes J. Heyse Nieuwedijk 13a, Vlissingen Mevr. E. S. van Hinte-Zandvliet St. Kruis J. de Hoogh Londensekaai 11, Middelburg Mej. E, G. Jansen Sabalaan 6, Vlissingen Drs. C. J. F. Klaassen Wadenburgerweg 25, Rotterdam Drs. P. J. W. Kouwe Ohuisstraat 10 III, Amsterdam-O W. Krommenhoek Rouaansekaai 23, Middelburg Ds. E. J. N. Kronenburg Kastanjelaan 27, Middelburg M. N. H. Leys Deventerweg 104, Zutfen Mr. J. Ligthart Poststraat 42, Zierikzee J. A. Littooy Kastanjelaan 32, Goes A. Louwerse J. P. Coenstraat 116, Hilversum 236

Zeeuws Tijdschrift | 1966 | | pagina 32