RESTAURANT Gelegen op het mooiste plekje van Middelburg tegenover de Abdij wereldoorlog praktisch alleen-eigenaars waren van de duizenden gemeten polders, die eertijds de Heer lijkheid Saeftinghe hebben uitgemaakt en tevens de beschikking hadden over een groot deel van de meer dan 3000 ha schorren, die men nu het Ver dronken Land van Saeftinghe noemt. Deze schorren, die nu op inpoldering te wachten liggen zijn overblijfselen van de West-Brugse- en Leyspolders en van enkele polders die niet tot de heerlijkheid hebben behoord. Het meest noorde lijke deel, waarin het dorp Saeftinghe lag, ligt thans in het diepe vaarwater en zal wel nooit meer droog komen. Een bezoek aan dit ruige, doch mooie land, mits onder deskundige leiding, is zeer aan te bevelen. Geraadpleegde bronnen: Fr. v. d. Putte: Cronica et Cartularium Monasterii de Dunis. C. Carton et F. v. d. Putte: Cronique de Ter Doest. Graaf Th. van Limburg Stirum: Cartulaire de Louis de Male. J. J. d, Smet: Corpus Chronicorum Flandriae. A. van Lokeren: Chartes et Documents de l'Abbaye de St. Pierre a Gand. J. J. de Smet: Cartulaire de Cambron. J. Adriaanse: De Poort van Hulst. Fr. de Potter en J. Broeckaert: Geschiedenis van de gemeen ten der Provincie Oost-Vlaanderen. Warnkönig: Flandrische Staats- und Rechtsgeschichte bis zum Jahre 1302. A. Heins: Bulletin de la Société d'histoire et d'achéologie de Gand. A. E. Geldof: Messager de Sciences historiques 1843. J. Froissart: Cronyke van Vlaanderen. A. Havenith: La Zélande. S. Muller Hzn.: Kerkelijke indeling van het Bisdom Utrecht. Pater A. Fruytier: Geschiedenis van Hontenisse. Ls. Torfs: Fastes des Calamités publiques, inondations. Fr. Blockmans: Het Gentsche Stadspatriciaat tot omstreeks 1302. St. Genois: Inventaire analytique des chartes des Comtes de Flandre etc. Blanchard: La Flandre. Jaarboeken van de Oudheidkundige Kring ,,De Vier Am bachten" te Hulst. Jaargangen 19311938, 1953/54, 1960/61 en 1962/63. Studiedienst van de Rijkswaterstaat te Vlissingen. Broeder Alois: Wetenschappelijke Tijdingen. Jaargang 1961, no. 6. P. J. Brand: Hulsterlo. Rijksarchief te Middelburg. Algemeen Rijksarchief te Brussel: rekenkamer, rolrekeningen en Baljuwrekeningen van Saeftinghe. Rijksarchief te Gent. Stadsarchief te Gent. Stadsarchief te Antwerpen. Stadsarchief te Hulst. GROENMARKT 13, MIDDELBURG TELEFOON (01180) 2973 Ook voor Uw: ZAKENLUNCH RECEPTIES - VERGADERINGEN EN PARTIJEN 263

Zeeuws Tijdschrift | 1967 | | pagina 27