8 Zeeuws Tijdschrift Volkshuisvesting en woningbouw in Zeeland NUMMERT 18e JAARGANG 1968 Ir. L. D. Huisman Volkshuisvesting en woningbouw in een provincie onderhevig aan de perikelen van een opmars naar andere tijden, maar voor al naar andere omstandigheden. Het leven in Zeeland verhevigt zich, ondergaat de invloed van de drang naar en ook wel de noodzaak tot industrialisatie. Het prachtige zeehavenpotentieel van de Scheldemonding is nog vrijwel ongebruikt en elders, waar de stormachtige ontwikkeling reeds lang gaande is, raakt men in grondnood. En zo is het hier begonnen en is het niet meer tegen te houden. Tot spijt van de een, tot vreugde van de ander. Industrialisatie betekent bouwen, betekent wijziging van het landschap. Industrialisatie vraagt mensen, mensen die willen wonen, wonen in al zijn aspecten. Huizen, scholen, kerken, winkels, bibliotheken, ziekenhuizen, schouwburgen, zwembaden enz. enz. want een industriële ontwikkeling als thans gaan de vraagt heel wat meer dan het eigen gebied aan personeel kan leveren. Tezelf- der tijd is Zeeland ontdekt als recreatie gebied. leder jaar opnieuw blijkt het getal recreanlen een ruk naar boven te vertonen. De accommodatie voor een goede opvang van al die belangstellenden moet steeds worden aangepast en uitgebreid. Binnen dit alles een agrarische wereld die zich voortdurend vernieuwt. Industrialisatie vraagt meer mensen, voor permanente inzet; recreatie vraagt een top- inzet in het seizoen; het agrarische bedrijf stoot mensen af. Het saldo gaat meer en meer in de richting van een tekort zodat in toenemende mate import van nieuwe arbeidskrachten en hun gezinsleden nodig is. En wanneer wij onder volkshuisvesting 1

Zeeuws Tijdschrift | 1968 | | pagina 1